“DANSIN YARATICI GENÇLERİ” ONLINE SOLO DANS YARIŞMASI

Online
18.04.2021

“Tan Sağtürk Akademi” ve “İstanbul Street Dance Karnavalı” işbirliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından dansçıların katılacağı online solo dans yarışması düzenlenecektir. 
Institut français Türkiye’nin desteği ile Yaman Okur bu projede jüri üyesi olarak yer alıyor.

“Tan Sağtürk Akademi” ve “İstanbul Street Dance Karnavalı” işbirliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından dansçıların katılacağı online solo dans yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın Değerlendirme Jürisi kadrosunda uluslararası üne ve tecrübeye sahip, alanlarında profesyonel sanatçı ve dansçılar bulunuyor. İstanbul Street Dans Karnavalı ve Hip Hop Ladies Turkey kurucusu ve genel koordinatörü koreograf Duygu Etikan, Cirque Du Soleil ve Madonna’nın sahnesinde performans sergileyen, dünyanın en tanınmış dans gruplarından “Wanted Pose” üyesi, Institut français Türkiye‘nin desteği ile bu projeye dahil olan Yaman Okur, Türkiye breakdans milli takım antrenörü, MoonStar Hip Hop grubu kurucularından, Nike Women Turkey ve Red Bull Dance Your Style 2019 birincisi Aydan Uysal, MoonStar Hip Hop grubu kurucularından, International Dance Federation hakemi, Red Bull Dance Your Style 2018 birincisi Can Tohma ve Tan Sağtürk genç dansçılardan gelen yaratıcı dans videolarını değerlendirecek.

Yarışma iki kategoriden oluşuyor. Gençler Kategorisi’nde 13-17 yaş grubu ve Yetişkinler Kategorisi’nde 18 yaş ve üzeri dansçılar 1 dakikalık yaratıcı online solo “Street Dance” performanslarının videosunu çekip instagram veya youtube adreslerine yükleyerek, www.tansagturkakademi.com adresinden başvuru formlarını online olarak doldurabilecekler. Değerlendirme Jürisi tarafından seçilecek en başarılı dans videosu yaratıcıları, jürideki koreograflarla dijital platformda buluşarak danışmanlık alma şansına sahip olacak.

Başvuru detayları hakkında:

  • Katılımcıların solo başvuru videosunun maksimum 1 dakika olması gerekir. 𝖬𝗎̈𝗓𝗂𝗄 𝗌𝖾𝖼̧𝗂𝗆𝗂 𝗏𝖾 𝗏𝗂𝖽𝖾𝗈 𝗍𝖾𝗆𝖺𝗌ı katılımcılara 𝖺𝗂𝗍𝗍𝗂𝗋. Koreografinin 𝗈𝗋𝗃𝗂𝗇𝖺𝗅 𝗏𝖾 𝗒𝖺𝗋𝖺𝗍ı𝖼ı 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗌ı 𝖾𝗇 𝗈̈𝗇𝖾𝗆𝗅𝗂 kriterlerden 𝖻𝗂𝗋𝗂𝖽𝗂𝗋.
  • Yarışmanın ana dans türü Street Dance’tır. Street Dance, hip hop, break dance, jazz, funk, locking, popping, wacking, vogueing, krump, house dance, dancehall gibi dans stillerinden oluşur.
  • Yarışma iki farklı kategoridedir: Gençler Kategorisi (13-17 yaş grubu), Yetişkinler Kategorisi (18 yaş ve üzeri)
  • tansagturkakademi.com adresinde yer alan başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulur ve maksimum bir dakika olan solo 𝖻𝖺𝗌̧𝗏𝗎𝗋𝗎 𝗏𝗂𝖽𝖾𝗈 𝗅𝗂𝗇𝗄i (𝗆𝗈𝗇𝗍𝖺𝗃𝗅ı/𝗆𝗈𝗇𝗍𝖺𝗃𝗌ı𝗓) yüklenir.
  • 𝖵𝗂𝖽𝖾𝗈 𝖻𝖺𝗌̧𝗏𝗎𝗋𝗎𝗅𝖺𝗋ı 𝗌𝖺𝖽𝖾𝖼𝖾 𝖸𝗈𝗎𝗍𝗎𝖻𝖾 𝗏𝖾 I𝗇𝗌𝗍𝖺𝗀𝗋𝖺𝗆 𝗅𝗂𝗇𝗄𝗅𝖾𝗋𝗂 𝗎̈𝗓𝖾𝗋𝗂𝗇𝖽𝖾𝗇 𝖽𝖾𝗀̆𝖾𝗋𝗅𝖾𝗇𝖽𝗂𝗋𝗂𝗅𝖾𝖼𝖾𝗄𝗍𝗂𝗋. Videolarını Instagram’a yükleyecek katılımcıların profilinin dışarıya açık olması gerekir.
  • Yarışma 𝖲𝗈𝗇 𝖡𝖺𝗌̧𝗏𝗎𝗋𝗎 𝖳𝖺𝗋𝗂𝗁𝗂: 18 Nisan 2021 saat 14.00’dir.
  • Ön elemeyi geçmeyi hak kazananlara 20-21 Nisan’da Değerlendirme Jürisi tarafından online danışmanlık verilir, final yarışması için ikinci kez video çekmeleri istenir.
  • 29 Nisan Dünya Dans Günü iki kategoride 1’inci, 2’nci ve 3’üncüler açıklanır.

Yarışma iletişimi için: iletisim@tansagturkakademi.com, info@streetdancecarnival.com