AMIN MAALOUF EDEBİYAT SALONU’NDA

ZOOM
28.04.2021 - 19.00

Institut français Türkiye Edebiyat Salonu’nda Yiğit Bener bu kez Amin Maalouf ve Ali Berktay’ı ağırlıyor.

KAYITLAR KAPANMIŞTIR

Etkinliği Fransızca olarak Facebook sayfamızdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Institut français Türkiye 28 Nisan saaat 19.00’da gerçekleşecek Edebiyat Salonu’nda Yapı Kredi Yayınları ve Grasset yayınlarının katkıları ile yazar Amin Maalouf’u ağırlamaktan büyük onur duyacak.

Fransız Akademisi’nin 2011’den beri üyesi olan Fransız-Lübnanlı romancı ve gazeteci Amin Maalouf, 1993 yılında aldığı Goncourt ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülle taçlandırıldı, eserleri yaklaşık 50 dile çevrildi.

Eserleri Türkiye’de giderek artan sayıda sadık bir okur kitlesi tarafından takip edilen Maalouf, son romanı Empedokles’in Dostları ve denemesi Uygarlıkların Batışı ile halihazırda büyük bir başarı kazanmış durumda. Maalouf’un kamuya açık etkinliklere katılması, nadir olduğu kadar değerlidir. Merkezinde birden fazla kimlikle bağlantılı çatışmaların yer alacağı bu fikir tartışmasını her zaman olduğu gibi yazar Yiğit Bener sunumu ile izleyeceğiz. Medeniyetlerimizi gelecekte neler bekliyor ?

Zoom üzerinden canlı olarak Türkçe simültane çeviri ile gerçekleşecek konferansa katılım için yukarıda bulunan KAYIT OL butonuna tıklamanız gerekmektedir. Katılımınız için gereken bağlantı etkinlikten 1 saat önce mail adresinize iletilecektir. Lütfen mail adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Türkçe simültane çeviriden faydalanabilmek için Zoom uygulamasının son versiyonunu indirmeniz gerekmektedir.

Yoğun istek üzerine maksimum kişiyi konuk alabilmek için Zoom toplantı kapasitemizi en yükseğe çıkardık. Salona 1000 kişi alabileceğiz. Buna rağmen salona giremezseniz ya da teknik bir sıkıntı yaşarsanız söyleşinin canlı ve Fransızca olarak Facebook sayfamızdan da yayınlanacağını hatırlatırız. Yayın bağlantısı Zoom bağlantısı ile birlikte gönderilecektir.