ÇİZGİ ROMAN SERGİSİ: 9. Sanata Yolculuk

Institut français, Konrad Adenauer Cad. No 30, Yıldız
08.02.2023
05.03.2023

Çizgi roman sergisi

Institut français Ankara, Türk çizgi roman yazarı Ersin Karabulut‘un çalışmalarını konu alan bir sergi sunmaktan mutluluk duyar.

Angoulême’de gerçekleşen Çizgi Roman Festivali’ne yakın zamanda katılan Ersin Karabulut, Türkiye ve Fransa’da yayımlanan Journal inquiet d’Istanbul (2022 Relay BD ödülü) ve Yeraltı Öyküleri albümlerinden yirmiye yakın panodan oluşan sergisinde, sizleri resimli dünyasına daldıracak.

Institut, 14 Şubat Salı günü saat 19:30’da Fransız çizgi roman yazarı Fabien Toulmé ile söyleşi için sanatçıyı ağırlayacaktır (etkinlik linki).

  • 08.02 – 05.03.2023 arası – IFT, çok amaçlı salon
  • Giriş ücretsiz
  • Sergi Türkçe ve Fransızca

Ersin KARABULUT


1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından başlayarak Pişmiş Kelle, Gırgır, Lombak, Penguen ve kurucusu olduğu Uykusuz da dahil olmak üzere bir çok yayında karikatürler ve çizgi öyküler yazıp çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarına storyboard ve illüstrasyonlar hazırladı. Uykusuz Dergisi’ndeki editörlük ve çizerlik görevinin yanı sıra 2016’dan beri Fransız yayınevleri Fluide Glacial ve Dargaud için çalışıp, Türkçe ve Fransızca çizgi roman albümleri üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında çizgi roman ve öykü anlatımı üzerine atölyeler düzenliyor.