Kütüphane

Türkiye Fransız Kültür Merkezi İzmir Kütüphanesi 10.000 kaynağa (kitap, DVD, magazin) erişebileceğiniz, herkese açık rahat bir çalışma alanıdır ve yetişkinler, çocuklar, Fransızca öğrenenlere ayrılmış özel alanlar, Wi-fi erişimi ve bilgisayar bölümü sunar. Türkçe ve Fransızca konuşan kütüphane ekibimiz size yardıma hazır olup, okul grupları ve farklı yaş gruplarına hitap eden eğlenceli etkinlikler düzenlerler.

Kütüphane’nin Yeni Çalışma Saatleri

Pazartesi’den Perşembe’ye 10.00 – 13.00 ve 14.00 – 18.30. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Sağlık korunma kuralları çerçevesinde ziyaretçi sayısı 3 ile sınırlıdır. Ayrıca randevu zorunlu olup, ziyaret süresi 20 dk ile sınırlıdır. Randevular telefon ve mail üzerinden alınacaktır : 0232 466 00 13 (109) veya mediatheque.izmir@ifturquie.org

Kütüphane’ye üye olmak için 5 iyi neden

– Fransızca eserleri ve Fransız kültürünü keşfetmek (gazeteler, dergiler, çizgi romanlar, filmler, belgeseller, yetişkin ve gençlik edebiyatı, Fransızca Türk edebiyat eserleri…)
– İnternet erişimi olan, misafirperver ve sakin bir çalışma ortamı
– Katılabileceğiniz etkinliklerle Fransızca pratik yapabilme imkanı (masal ve hikaye dinleme, plastik sanatlar, okuma kulübü…)
– Fransızca ve Türkçeye hakim bir ekipten araştırma ve okumalarınız için tavsiye alma imkanı
– Öğrenci kütüphanesi sayesinde Fransızcanızı ilerletme imkanı

Yaşasın dijital !
Kütüphane ziyaretleriniz istediğiniz sıklıkta değil mi? Dijital kitabı mı tercih ediyorsunuz ? Daha çok dergi, daha çok çizgi roman ve yenilik mi arıyorsunuz? O halde Culturethèque tam size göre!

Okul ziyaretleri
Kütüphaneler okul ve öğrenci gruplarının ziyaretlerine de açıktır. Ekiplerimiz öğrenci gruplarının Fransızca seviyelerine uygun etkinlikler ve yarışmalar düzenlerler. Randevu almak için bize şu adresten ulaşabilirsiniz : mediatheque.izmir@ifturquie.org

DIJITAL ÇAĞDA KÜTÜPHANE
Ücretsiz ve özgür internet erişimi, Wi-fi erişimi ve bilgisayar alanımız mevcuttur.

NASIL KAYIT OLUNUR ?

Kütüphaneye kayıt olmak için kimliğiniz ile kütüphanemize gelerek üyelik formu doldurmanız ve seçtiğiniz üyeliğin yıllık ücretini ödemeniz gerekir. Kütüphane üyeliği ile dijital kütüphanemiz Culturethèque’e de abone olma hakkı kazanırsınız.

Kaynak sayısı Dijital kütüphane Fiyat Özel tarifeler
Kütüphane Üyeliği* 4 kitap
4 çizgi roman
4 dergi
4 CD
4 DVD
Culturethèque 100 TL

50 TL 

(18 yaş altındakiler, öğrenciler, öğretmenler, 60 yaş üzeri emekliler)

40 TL (Fransız kültür merkezi öğrencileri)

 

* Ödünç alma süresi 3 hafta ve tekrar yenileyebilirsiniz.

İZMİR FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ KÜTÜPHANESİ
Cumhuriyet Bulvarı n° 152 Alsancak
(+90) 232 466 00 13 – 109
mediatheque.izmir@ifturquie.org