Sinema: Uluslararası Canlandırma Günleri

Institut français
07.11.2019
09.11.2019

Institut français, Canlandıranlar Derneği işbirliği ile bu yıl yedincisi düzenlenen Canlandıranlar Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası Canlandırma Günleri

7 – 9 Kasım tarihleri arasında, Institut français’de küçük büyük tüm animasyon severleri mutlu edecek bir program gerçekleşiyor. Ayrıca her yıl olduğu gibi Fransa’dan kısa animasyon film seçkileri bu etkinlikte izlenebilecek: özellikle Michel Ocelot’nın « Dilili à Paris » filmi.

 

Dilili in Paris (Michel Ocelot)
2015 | Animasyon | 95 dk. | Fransızca |Türkçe altyazılı

Dilili à Paris, gizemli bir olayı aydınlatmak için zorlu bir maceraya atılan küçük bir kızın hikayesini konu ediyor. Küçük bir kız olan Dilili, zorlu bir araştırmanın içine sürüklenir. Usta Adamlar adı verilen gizli bir topluluk korkunç planlar peşindedir. Bölgede yaşayan genç kızlar gizemli bir şekilde kaçırılmaya başlayınca Dilili vakit kaybetmeden harekete geçer. Genç kızların izini bulmak için araştırma yapan Dilili’ye atıldığı bu macerada üç tekerlekli bisikleti ile teslimat yapan ve böyleye şehri herkesten iyi tanıyan Orel yardımcı olur. Dilili ve Orel, ipuçlarını takip edip genç kızların kurtarmayı başarabilecek midir?

 

Program:

 

Daha fazla bilgi için:
http://www.canlandiranlar.com
http://www.facebook.com/canlandiranlar