SİNEMA KULÜBÜ: MON CRIME

Institut français - Izmir sinema salonu
21.11.2023

“Üretken François Ozon’un son filmi Mon crime, izlemesi keyifli, popüler bir dönem komedisi. Ve mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip.”
Marianne

21/11 Salı, 19.00
Institut français – İzmir sinema salonu

Yönetmen: François Ozon
Başroller: Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert, Fabrice Luchini, Dany Boon, André Dussollier
2023/Fransa/+10 yaş/ 102′
Türkçe Altyazılı

İzmir Fransız Kültür Merkezi (FKM) tarafından hazırlanan Sinema Kulübü’nün yeni sezonu, Fransız sinemasının en yeni ve çarpıcı filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Program, François Ozon ve Cédric Klapisch gibi ünlü yönetmenler tarafından çekilen, dokunaklı dramalardan hafif komedilere kadar farklı türlerdeki filmlere odaklanıyor. Bu Salı, FKM İzmir’deki sinema salonunda yerinizi alın.

Hikaye

François Ozon, Peter Von Kant’ın ardından Fransa’nın süper yıldızlarıyla ışıldayan çılgın bir komediyle geri dönüyor. Bu muzip polisiye komedi, 1930’larda Fransa’da geçiyor. Dönemin uçuk Amerikan komedilerinden esinlenen Ozon’un “nihayetinde kız kardeşliğin zaferi hakkında” diyerek tarif ettiği Suç Bende, iki iyi arkadaş, Madeleine ile Pauline’in, etraflarında dönen erkeklerin saflık ve aptallıklarından faydalanmalarını konu alıyor. Genç, güzel, beş parasız ve yeteneksiz aktris Madeleine Verdier, ünlü bir yapımcıyı öldürmekle suçlanıyor. Kendi gibi genç ve işsiz bir avukat olan en yakın arkadaşı Pauline’in yardımıyla Madeleine kendini, eylemiyle takdir edilmesi gereken bahtsız bir kurban olarak sunuyor. Filmin en güzel sürprizi ise harika oyunuyla filme ortasında dahil olan eşsiz Isabelle Huppert.

Filmin fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

Biletler FKM’de satışta. Yerler numarasız ve sınırlı sayıdadır.

Film başladıktan sonra içeri seyirci alınmaz, mevcut bilet başka bir filme aktarılır.

Tam Bilet: 20 TL, Öğrenci ve 65 yaş üstü: 15 TL
Nakit ödeme yapılmaktadır.