SİNEMA KULÜBÜ : LA PETITE BANDE

Institut français - Izmir sinema salonu
31.10.2023

31/10 Salı, 19.00 Institut français – İzmir sinema salonu Yönetmen: Pierre Salvadori Başroller: Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Aymé Medeville 2022/Fransa/+10 yaş/108′ Türkçe Altyazılı İzmir Fransız Kültür Merkezi (FKM) tarafından hazırlanan Sinema Kulübü’nün yeni sezonu, Fransız sinemasının en yeni ve çarpıcı filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Program, François Ozon ve Cédric Klapisch gibi ünlü yönetmenler tarafından […]

31/10 Salı, 19.00
Institut français – İzmir sinema salonu

Yönetmen: Pierre Salvadori
Başroller: Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Aymé Medeville
2022/Fransa/+10 yaş/108′
Türkçe Altyazılı

İzmir Fransız Kültür Merkezi (FKM) tarafından hazırlanan Sinema Kulübü’nün yeni sezonu, Fransız sinemasının en yeni ve çarpıcı filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Program, François Ozon ve Cédric Klapisch gibi ünlü yönetmenler tarafından çekilen, dokunaklı dramalardan hafif komedilere kadar farklı türlerdeki filmlere odaklanıyor. Bu Salı, FKM İzmir’deki sinema salonunda yerinizi alın.

Hikaye

La petite bande, 12 yaşında dört öğrenci olan Cat, Fouad, Antoine ve Sami’den oluşan bir gruptur. Gururlarından ve birilerini kışkırtmak adına çılgın bir projeye girişirler: Yıllardır nehirlerini kirleten fabrikayı havaya uçurmak. Ancak yeni oluşan grupta anlaşmazlıklar ​​yaşanır ve eşit oylar karar vermelerine engel olmaktadır. Kendi aralarında karar vermek için dışlanmış ve yalnız bir çocuk olan Aimé’yi küçük gruplarına dahil etmeye karar verirler. Görevlerinin büyüklüğünden dolayı çok heyecanlı olan beş suç ortağı, kendilerini tamamen aşacak olan bu komik ve belirsizliklerle dolu macerada, birlikte yaşamayı ve savaşmayı öğreneceklerdir.

Filmin fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

Biletler FKM’de satışta. Yerler numarasız ve sınırlı sayıdadır.
Film başladıktan sonra içeri seyirci alınmaz, mevcut bilet başka bir filme aktarılır.

Tam Bilet: 20 TL, Öğrenci ve 65 yaş üstü: 15 TL
Nakit ödeme yapılmaktadır.