SİNE-KONSER: Carpentier’nin Hikayesi

Cermodern - Sıhhıye
28.06.2024 20:15

Gösterim eşliğinde canlı müzik ve DJ set

28 Haziran Cuma, 20.15
Cermodern
Giriş 100TL (etkinlik girişinde veya Biletinial)

Institut français Ankara ve Cermodern işbirliği.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nın açılışından bir ay önce, 28 Haziran’da, DJ Maxime Dangles’ın canlı olarak çalacağı elektronik müzik eşliğinde olağanüstü bir filmi keşfetmek için gelin. Yaz öncesi hem sinema hem de müzik dolu eğlenceli bir akşam sizleri bekliyor!

1’nci bölüm: Gösterim eşliğinde Maxime Dangles ile canlı müzik

2’nci bölüm: DJ set House

Le Roman de Carpentier (1913) :

Le Roman de Carpentier, boksör Georges Carpentier’in (1913 dünya şampiyonu) madencilikten ringlere kadar uzanan zaferini konu alan kendi rolünü oynadığı ilk biyografik filmidir. Film, boksörün gençlik ortamına sadık kalınması için Lens ve çevresinde çekildi. O dönem için oldukça yenilikçi olan bu filmde, maçların haber görüntüleri yeniden kullanılıyor ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan melodramatik sinemanın tüm unsurları kullanılıyor. Ayrıca önümüzdeki onyılların sinemasının iki önemli ismi olan Harry Baur ve Berthe Bovy’yi de görüyoruz.

Süre: 50 dakika

Maxime Dangles

Maxime Dangles, elektronik müzik yapımcıları dünyasında alışılmışın dışında bir profile sahip. Aslen Valencialı olan sanatçı, ilk albümü Resilience’ı 2015 yılında çıkardı. Kendisi şüphesiz makineler konusunda bir uzman, fütüristik bir estetiğe sahip, nadir bir mekansal sesin arayışında olan gelecek vaat eden bir yapımcı. Orijinal bir eserle Carpentier’in romanına eşlik edecek.