Sevgililer Günü Fotoğraf Yarışması

İnstitut français İzmir
14.02.2020 - 14:00
14.02.2020 - 19:00

Fotoğraf Yarışması

14 Şubat Cuma Saat 14:00 – 19:00

Sevgililer Günü Fotoğraf Yarışması

En iyi aşk karenizi 12/02 tarihine kadar danisma.izmir@ifturquie.org adresine yollayın ve La Cigale’de 2 kişilik VİP yemek kazanın !

14 Şubat Programı :

  • Fotoğraflar saat 14:00-19:00 arası büyük ekranda gösterime sunulacaktır.
  • Birincilik ödülü 18:00’da anons edilecektir.

Fotoğraf yarışması katılım koşulları

Madde 1

Yarışmaya herkes katılabilir.

18 yaşından küçüklerin fotoğrafları, aileler tarafından yazılı izin gönderilmesi koşuluyla kabul edilecektir.

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Katılımcılar bahsi geçen koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Değerlendirmeye alınması için fotoğrafın dair mutlaka bulunması gereken unsurlar:

  1. Fotoğrafın adı
  2. Fotoğrafı çeken kişinin ad/soyad/doğum tarihi ve e-mail adresi
  3. Fotoğrafın çekildiği yer / tarih ve fotoğrafa dair maksimum 3 satırlık bilgi.

10 Şubat’a dek gönderilen fotoğraflarda bu bilgilerin eksik olması halinde fotoğraf değerlendirmeye alınmayacaktır. 

 

Madde 2

Katılımcı, çekmiş olduğu fotoğrafın kullanım ve yayınlanma haklarını Fransız Kültür Merkezi’ne teslim eder.

 

Madde 3 : Fotoğrafların içeriği

Düzenlenen söz konusu yarışmanın teması Aşk olarak belirlenmiştir. Bu tema fotoğrafta mutlaka yansıtılmalıdır.

Irkçı, aşağılayıcı, alçaltıcı insan onuruna ve mevcut yasalara aykırı içerikteki ve üçüncü kişilerin ve özellikle kişilik haklarına saldıran (isim, imaj) hiçbir fotoğraf yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Fotoğrafı çeken kişinin, yarışmaya gönderilen fotoğrafta görünebilecek insanlardan, fotoğrafının çekilmesi ve bir yarışmaya gönderilmesi için izin aldığı kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. Yarışmaya katılan fotoğraflar, yarışmayı kazanmasa da, ticari olmayan kullanım amacıyla, internet mecralarında, yerel ya da ulusal televizyon kanallarında, kablolu ya da dijital yayın platformlarında ya da burada belirtilmeyen başka bir mecrada yayınlanabilir, Fransız Kültür Merkezi eğitim ya da araştırma etkinlikleri ya da bu etkinliklerle ilişkili çalışmalarda bu görüntüleri kullanabilir. Katılımcı bu koşulu kabul etmiş sayılır.

Organizatör, fotoğrafın bütünlüğünü bozacak herhangi bir girişimde bulunmayacaktır.

 

Madde 4 : Teknik ve dijital koşullar

Yeniden kadrajlanmış, siyah-beyaz fotoğraflar ve doygunluk, kontrast, netlik, renk sıcaklığı, beyaz ve diğer renklerin dengesi gibi ayarları yapılmış fotoğraflar ve görüntünün vereceği mesajı değiştirmemesi koşuluyla yapılan rötuşlar kabul edilir. Photoshop ve benzeri  bir programla fotoğrafa bir nesne eklenmesi ya da çıkarılması yasaktır.

Fotoğrafların JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, çerçevesiz, fligransız ve imzasız olarak gönderilmesi gereklidir.

 

Madde  5 : Seçim ve ödül

Jüri tarafından kazanan 1 fotoğraf belirlenecektir. Kazanan fotoğraf 14 Şubat Cuma günü 18:00’de Fransız Kültür Merkezi’nde açıklanacaktır. 3 kişilik jüri Fransız Kültür Merkezi Kültür Servisi, İletişim Bölümü ve Kurslar Müdürlüğü çalışanlarından oluşmaktadır. Jüri kararını verirken estetik bakış açısının yanı sıra eserin özgünlüğünü de dikkate alacaktır.

Katılımcı, bahsi geçen fotoğrafı kendisinin çektiğini beyan, ve Fransız Kültür Merkezi’ni üçüncü şahıslar ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir suçlamaya maruz bırakmayacağını garanti eder.

Katılımcılar, yarışmaya katıldıkları fotoğraflarının kullanım hakkını Fransız Kültür Merkezi’ne ücretsiz olarak vermiş sayılırlar. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların internette ve basılı yayın organlarında ya da kataloglarda yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu yarışmacıya aittir.

 

Madde 6 Ödül

Yarışmanın ödülü, ilan edilmesinden itibaren 3 ay içinde kullanılmak üzere, La Cigale Restaurant’da 2 kişilik bir VİP akşam yemeğidir. (Fransız Kültür Merkezi bahçesi Cumhuriyet Bulvarı No:152 Alsancak İzmir ). Kazanan La Cigale Restaurant ile kendisi görüşüp önceden rezervasyon yaptırmak zorundadır.

 

Madde 7 : Şartnamenin kabulü

Yarışmaya katılanlar, bu şartnameyi kabul etmiş sayılırlar.

 

Madde 8 : Katılım koşullarında değişiklik

Fransız Kültür Merkezi, herhangi bir sebeple yarışmayı iptal edebilir, yarışma koşullarında değişiklik, süre uzatma, kısaltma, askıya alma ya da yarışmayı iptal etme hakkını saklı tutar.