POWER TRIO

UNİQ TERAS
12.05.2017 - 08:00

POWER TRIO

(Gecenin 2. bölümünde swing partisi)

Mourad Benhammou, davul
Jeremy Bruger, piyano
Matyas Szandai, kontrabas

POWER TRIO

(Gecenin 2. bölümünde swing partisi)

  • Mourad Benhammou, davul
  • Jeremy Bruger, piyano
  • Matyas Szandai, kontrabas

 

Fransız piyanist Jérémy Bruger, Fransız-Cezayirli baterist Mourad Benhammou ve Macar kontrbasçı Matyas Szandai’den oluşan Power Trio, dinleyicilerini caz müziğinin köklerine doğru ritim dolu ve ışık saçan bir yolculuğa çıkarıyor.

Matyas Szandai ve Mourad Benhammou, daha önce Tom Mc Clung’ın 2015 Şubat ayında Harmonia Mundi etiketiyle çıkan ve tüm dünyada eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanan Burning Bright albümünün ritim bölümünde yer almışlardı.

Mourad Benhammou: Kendine has ritmi, akıcılığı ve dinmek bilmeyen üretkenliğini müzik dünyasına kabul ettirdi. Genç müzisyenlerle olduğu kadar Amerikan cazının efsane isimleriyle de işbirliği yaparak, günümüzün en büyük festivallerinde sahne aldı. Müzisyenin Jazzworkers grubuyla kaydettiği ilk albümü Perk’s Snate 2009 yılı Şubat ayında Fransa’da yayınlandı. Bu çalışma, Amerikan Bop sahnesinin efsane bateristi ve aynı zamanda Mourad Benhammou’nun mentörü olan Walter Parkins’e adanmış bir albümü olma niteliğindedir.

Jeremy Bruger: Jérémy Bruger, Avrupa’nın en tanınmış klüplerinde, Jon Hendricks, Baptiste Herbin, Gilad Atzmon, Luigi Grasso, Géraud Portal, Mourad Benhammou, Hugo Lippi gibi isimlerle farklı oluşumlar içerisinde, yan veya ön müzisyen olarak sahne alıyor. Sanatçının caz tutkusu, Claude Debussy, Maurice Ravel, John Coltrane, Duke Ellington gibi isimlerin müziklerinden kaynaklanıyor. Jérémy Bruger 2013 yılı Eylül ayında ilk albümü Jubilation’un ardından 2016 Mayıs ayında üçlü olarak kaydettiği Réflections’ı yayınladı.

Matyas Szandai: Macar asıllı bas gitarist  Matyas Szandaï Chris Potter, Hamid Drake ve François Jeanneau ile hem sahne alıyor hem de albüm kayıtları yapıyor.

Power Trio, Tom Mc Clung’ın yaratıcı melodiler ve  güçlü ritimler ile birlikte doğaçlamayı başarıyla dengeleyen birçok bestesini yorumlayacak.

SWİNG İSTANBUL DANS PARTİSİ

22:00

Power Trio konserinden sonra swing partisi 22:00’da başlıyor ve dans eden, etmeyen herkes Tamirane’de buluşuyor. Kokteylleri yudumlarken, müzik ve dansa doyacaksınız.

Yeni başlayanlar için saat 21:30 – 22:00 arası mini bir workshop gerçekleştirilecek.

Girişler ücretsizdir.