Performans: “Karga’da Türbülans! Karga’da Kargaşa!”

kargART (Kadıköy)
28.11.2019 - 21:00

TÜRBÜLANS!

Karga’da Türbülans! Karga’da Kargaşa!

 

Sanatsal üretimine 90’lar endüstriyel ve harsh noise çevrelerinde başlayan Tzii bizi döngüsel katmanlarla işlenmiş, alışılagelmişin dışında bir işitsel transa davet ediyor.

Deniz Güngör ve Basar Ünder, Aquadrum, elektronik enstrümanlar, efekt zincirleri ve deneysel tınılar eşliğinde bir serbest doğaçlama performans; Aslı Kobaner ve Yaren Eren Budak, elektrik gitar, elektrik çello ve elektroniklerle bir duo performans sergilerken, gecenin açılış performansını circuit-bending ve modifikasyon teknikleriyle kendine özgü enstrümanlar tasarlayan, İstanbul’da yaşayan bir elektronik müzisyen olan Benoit Gilles gerçekleştirecek.

Türkiye’de ve yurtdışında pek çok görsel projeye imza atan Motus.Lumina ekibi Fracture AV serisinin devamı olarak Türbülans için programladıkları generative enstalasyonu etkinlik süresince sergileyecekler.

 

Tzii (BE)

90’lardan beri yüzlerce performansla müzikal titreşimlerini tüm dünyaya yayan besteci, film yapımcısı, deneysel/elektronik müzik sanatçısı.

 

Benoit Gilles (FR)

İstanbul’da yasayan synthesizer modcusu, devre bükücü.

 

Deniz Güngör (TR)

Enstrümanı Aquadrum’la ünü ülkemiz sınırlarını aşan, Dominus müzik alanının mimari, müzisyen.

 

Aslı Kobaner (TR)

klank.ist, Mr. Mantis, Karakulak Ensemble gibi projelerden tanıdığımız gitarist, film ve oyun müziği bestecisi, ses sanatçısı.

 

Yaren Eren Budak (TR)

Akkor, Peygamber Vitesi ve Kam Ata projelerinin yanısira farklı müzik tarzlarında gerçekleştirdiği ortak çalışmalarla severek takip ettigimiz çellist ve deneysel/elektronik müzik sanatçısı.

 

Basar Ünder (TR)

Film ve oyun müzikleri; elektronik, deneysel müzik yayınları ve performanslarıyla bilinen, eqho’da vokal ve elektroniklerden sorumlu elektronik müzik sanatçısı.

 

motus.lumina (TR)