PANEL : FRANSA VE TÜRKİYE’DE KENTSEL TARIM İMKANLARI

BAYETAV Sanat
01.12.2023

1 Aralık Cuma, 18.00 Bayetav Sanat, Erzene Mah. 80. Sok. No : 26 Bornova (Fernand Pagy Mansion). BAYETAV, Institut français İzmir ve Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü sizleri « Fransa ve Türkiye’de Kentsel Tarım İmkanları » paneline davet ediyor. Fransa ve Türkiye’de yapılan araştırmalar ve sahada gerçekleşen örnekler eşliğinde kentsel tarımın sağladığı imkânları konuşacağız. Yaşadığımız şehirlerin […]

1 Aralık Cuma, 18.00
Bayetav Sanat, Erzene Mah. 80. Sok. No : 26 Bornova (Fernand Pagy Mansion).

BAYETAV, Institut français İzmir ve Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü sizleri « Fransa ve Türkiye’de Kentsel Tarım İmkanları » paneline davet ediyor.

Fransa ve Türkiye’de yapılan araştırmalar ve sahada gerçekleşen örnekler eşliğinde kentsel tarımın sağladığı imkânları konuşacağız.

Yaşadığımız şehirlerin karşılaştığı zorluklar, sosyal ve çevresel sorunlar karşısında, kentsel tarım yenilikçi ve sürdürülebilir bir çözüm olarak görülüyor. Kentin ihtiyaçları (sağlıklı gıdaya erişim, nakliyede karbon ayak izinin azaltılması, yeşil alanların korunması, vb.) ve biyoçeşitliliğin korunması, iklim değişikliği gibi konuların yanı sıra kentsel tarım, sosyal bağları güçlendirebilecek ve şehirleri daha dirençli kılacak perspektifler sunuyor.

Moderatör : Ferhat Kentel
Giulia Giacchè ve Fatmagül Bolat

Kontenjan 30 kişi, kayıt zorunludur. FR–TR simultane çeviri sunulacak.