MY FRENCH FILM FESTIVAL


19.01.2024
19.02.2024

14. My French Film Festival 19 Ocak’ta başlıyor! Genç yönetmenlere adanmış dünya’daki ilk ve tek online frankofon film festivali olan MyFFF boyunca 11 dilde altyazılı toplam 26 uzun ve kısa metraj filmi festivalin İnternet sitesinde izleyebilir, filmlere oy vererek festival yarışmasına katkıda bulunabilirsiniz. Festival bu yıl İngiliz oyuncu ve şarkıcıların en Fransız olanına saygı duruşunda […]

14. My French Film Festival 19 Ocak’ta başlıyor! Genç yönetmenlere adanmış dünya’daki ilk ve tek online frankofon film festivali olan MyFFF boyunca 11 dilde altyazılı toplam 26 uzun ve kısa metraj filmi festivalin İnternet sitesinde izleyebilir, filmlere oy vererek festival yarışmasına katkıda bulunabilirsiniz.
Festival bu yıl İngiliz oyuncu ve şarkıcıların en Fransız olanına saygı duruşunda bulunuyor: ikonik ve efsanevi Jane Birkin.
Afiş, festival seçkisinin ilk filmi olan uzun metrajlı “Jane B. Agnès Varda İçin”i tanıtıyor. İkonoklastik yönetmen Agnès Varda’nın Jane Birkin portresi, belgesel ve drama arasında gidip gelen gerçek bir cevher.

Festival seçkisinde bulunan 3 film, Jeanne Aslan ve Paul Saintillan’dan “Fifi”, Alain Ughetto’dan “Köpekler ve İtalyanlar giremez” ve Jean-Baptiste Durand’an “Chien de la casse” Türkçe altyazılı olarak izlenebilir.

Filmleri hemen keşfetmek için https://www.myfrenchfilmfestival.com/