MY FRENCH FILM FESTIVAL #MYFFF


15.01.2021
15.02.2021

Festival filmlerine, www.myfrenchfilmfestival.com, MUBI ve Bein Connect üzerinden ulaşabilirsiniz.

Evinizden ve dünyada her yerden genç Frankofon sinemanın tadını çıkarın, hem de 1 ay boyunca!

UNIFRANCE tarafından düzenlenen ve dünyanın ilk frankofon online sinema festivali olan 11. MyFrenchFilmFestival 15 Ocak – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

On üç uzun metrajlı (on tanesi yarışmacı olarak) ve on yedi kısa metrajlı film (on tanesi yarışmacı olarak) festival tarafından seçilmiştir. Filmler Fransız, Belçika, Kanada ve İsviçre yapımıdır. Seçki, Forever Young, Crazy Loving Families, True Heroines, French Ghost Stories, On the road veya Love gibi kısa ve uzun metrajlı filmler karışık bir şekilde değerlendirilerek konularına göre yapılmıştır. Çocuk Köşesinde ise çocuklar, diyalogsuz beş kısa metrajlı animasyon filmi seçkisinin keyfini çıkarabilecek. Ayrıca bu yıl iki büyük eser French Ghost Stories seçkisini tamamlamaktadır: Orphée ve La Vie des morts.

Filmler izleyici tarafından puanlanacak ve yorumlanacaktır. En yüksek puanı alan uzun metrajlı film ve kısa metrajlı film İzleyici Ödülü’nün sahibi olacak. Bunun yanında iki ödül daha verilecektir: Yabancı sinemacılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından verilen Jüri Ödülü ve beş gazeteciden oluşan bir jüri tarafından verilen Uluslararası Basın Ödülü.

Tüm filmler Fransızca olacak ve ayrıca Fransızca ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecektir. Ancak bu yıl dört film Türkçe altyazılı olarak da gösterilecektir.

Filmler  MyFrenchFilmFestival.com  adresinden ve Digiturk‘den izlenebilir. Kısa metrajlar ücretsiz olarak festivalin Facebook sayfasında ve YouTube kanalında da yayında olacak. Ayrıca 9 film MUBI platformunda da gösterimde olacak. Film seçkisini indirerek filmler ve platformlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

#MYFFF2021 resmi film seçkisi için tıklayın