MICRO-FOLIE DİJİTAL MÜZE

Ankara Fransız Kültür Merkezi
25.09.2018 - 8.12.2018

MICRO-FOLIE DİJİTAL MÜZE VE SANAL GERÇEKLIK
25 Eylül – 8 Aralık 2018

MICRO-FOLIE / DİJİTAL MÜZE

25 Eylül – 08 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Micro-Folies, Fransa dışında İzmir’den sonra Ankara Fransız Kültür Merkezi’nde yer alıyor.

Ziyaret saatleri:

  • Salı-Cumartesi arası günler: 10.00 – 17.00 arası
  • Ziyaretler için lütfen bu telefon numarasından randevu alınız: 0537 974 80 02 veya zeynep.ozic@ifturquie.org 

Dijital Müze, sahne etkinlikleri, atölyeler ve bir oyun alanından oluşan Micro- Folie, özellikle Dijital Müze ile, her yaştaki izleyicilerine, Fransa’daki 8 önemli kurumda yer alan 250 başyapıtı dev ekranda görme ve inceleme olanağı sağlamaktadır. Proje dahilinde, Versailles Sarayı, Pompidou Merkezi, Louvre Müzesi, Picasso Müzesi, Quai Branly, Philarmonie, Universcience ve Ulusal Müzeler, Grand Palais gibi kurumlarda yer alan, antik çağlardan günümüze dek uzanan dönemi yansıtan 250 eser, rehber eşliğinde izlenebilecek.

Micro-Folie “Küçük Çılgınlık” izleyicilerine büyük kültürel kurumların hazinelerine dijital ortamda ulaşılabilirlik sağlamak, yeni eserlerin yaratılmasına öncülük etmek, bir araya gelmek ve kir alışverişinin yapılacağı bir alan sunmak suretiyle, samimi ve canlı bir ortam yaratmayı hede eyen bir kültür projesidir. Mimar Bernard Tschumi tarafından yapılan La Villette’teki « Folies » (çılgın fikirler) kültür parkından yola çıkarak gerçekleştirilen bu yenilikçi proje Fransa İletişim ve Kültür Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiştir.