KONSER: Joanna Goodale

Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu, Üniversiteler, Hacettepe Beytepe Kampüsü, Çankaya
14.05.2024 19:00

Ücretsiz konser

Institut français ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Joanna Goodale’in, Jean-Philippe Rameau’nun Fransız barok müziği ve piyanistin Türkiye’den gelen geleneksel eserlerden yaptığı uyarlamalar üzerine konservatuvar müzisyenleri eşliğinde bir konseri düzenliyorlar.

  • 14 Mayıs Salı, 19.00
  • Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu, Üniversiteler, Hacettepe Beytepe Kampüsü, Çankaya
  • Giriş ücretsiz

Müzisyenler:

Piyano: Joanne Goodale
Flüt: Jan Nigges
Gitar: Ata Sıvacı, Ali Eren Gör, Mesut Bilici
Viyola: Desen Uysal, Deniz Karaca
Violin: Altay Toprak
Flüt: Merve Karabel

Joanna Goodale

Fransız-İsviçre asıllı piyanist Joanna Goodale, klasik repertuardan Doğu’nun kutsal müziğine geniş bir yelpazede yorumları ve besteleriyle özgün kariyeriyle dikkat çekiyor.

Joanna Goodale, 2019’dan beri solo kariyerini çoğunlukla Avrupa’da sürdürüyor. Cenevre’den Piyano Yüksek Lisansı ve Londra’dan Antropoloji Yüksek Lisansı dereceleri alan Goodale, Menahem Pressler ve Anne Queffélec gibi ünlü piyanistlerden danışmanlık almıştır. Çok kültürlü ve çok disiplinli projelere ilgi duyan Goodale’ın projeleri arasında Pouya Khoshravesh (İran kamanchesinden) ve Simon Leleux (vurmalı çalgılar) ile birlikte çalıştığı – İran müziğinden ilham alan – Afshan Trio ve Bach ve dans etrafında Joseph Gebrael ile buluştuğu piyano-dans ikilisi bulunmaktadır.