KONSER, Fransız Gecesi: Camerata Trio

Şevket Evliyagil Sokak No: 1, İncek / Ankara
26.01.2024 - 19.30

Fransız Gecesi: Camerata Trio

Fransız Gecesi: Camerata Trio
26.01.2024, Cuma, 19:30
Müze Evliyagil, Ankara

Müze Evliyagil, Institut Français de Turquie işbirliği ile Camerata Trio’nun Fransız Gecesi konserine ev sahipliği yapıyor.

Biletler hakkında bilgi ve ön rezervasyon için muzeevliyagilbilet@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Camerata Trio

Ayten Hanalioğlu, soprano
Hilal Tapan, mezzosoprano
Ilgın Uysal, piyanist

2021 yılında faaliyetlerine başlayan, soprano ve mezzosoprano olmak üzere opera sanatçılarından oluşan şan grubu Camerata Trio, opera sanatını ‘devlet kurumu’ çatısından çıkararak geniş kitlelere ulaştırabilmeyi amaçlıyor. Toplumumuzca ‘sıkıcı bir burjuva sanatı’ olarak algılanan ve bağrılarak söylendiği önyargısıyla yaklaşılan opera sanatının zarafetini, çekiciliğini ve görkemini insanlara gösterebilmek düşüncesiyle yola çıkan grup, edindikleri bu misyonla, çeşitli sahnelerde, dernek etkinliklerinde ve büyükelçiliklerdeki resepsiyonlarda konserlerini sürdürmektedir.

Program:

1- J. Massenet – Nuit D’Espagne
2- R. Hahn – L’Énamourée
3- L. Delibes – Les Filles de Cadix
4- J. Offenbach – La Périchole – “Tu n’es pas beau…
5- J. Offenbach – Les Contes d’Hoffmann – Barcarolle
6- G. Bizet – Les Pêscheurs de perles – Leila Aria – “Me voila seule…
7- S. Saëns – Samson e Dalila – Samson Aria – “Mon coeur s’ouvre à ta voix…
8- Liszt – Legend No.2
9- C. Gounod – Faust – Marguerite Aria – “O Dieu!..Que de bijoux…
10- G. Bizet – Carmen – Carmen Aria
11- J. Offenbach – La Périchole – “Vous a-t-on dit souvent…

Ayten Hanalioğlu

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ndeki eğitimini bırakmış, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak 2013-2018 yılları arasında Opera Anasanat Dalı’nda eğitim almıştır. Bu eğitim sürecinde çeşitli solo şan ve koro konserlerinde ayrıca Ankara Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi, Bursa Merinos sahnelerinde sergilenen okul temsillerinde yer almıştır. Mezuniyetin ardından İtalya’da bulunan Accademia D’arte Lirica Osimo’ya kabul edilerek 2018-2019 yılları arasında perfezionamente eğitimi almıştır. Yine bu süreçte İtalya’da çeşitli şan konserlerinde söylemiştir. 2021 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde sergilenen oyunlarda ve konserlerde korist ve solist olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra, Camerata Trio isimli şan grubu ile özel konserlerine devam etmektedir.

Hilâl Tapan

2008 yılında Gazi Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış ve buradaki eğitimini 2012 yılında başarıyla tamamladıktan sonra aynı bölümün yüksek lisans programına katılmaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans programını yarıda bırakarak, 2013 senesinde konservatuvar sınavlarına girmiş ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nü kazanmıştır. Buradaki şan çalışmalarına Doç. Keriman Davran ile başlamıştır. 2018 yılında Sahne Sanatları Bölüm İkincisi, Opera Bölüm Birincisi olarak Yüksek Şeref derecesi ile mezun olmuştur. İlk başrolünü J. Strauss – Der Zigeuenerbaron operetinde Saffi rolü ile söylemiştir. Devam eden eğitimi boyunca çeşitli solo konserlerde ve koro konserlerinde ayrıca Ankara Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi, Bursa Merinos sahnelerinde sergilenen okul temsillerinde yer almıştır. 2021 yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Ses Eğitimi/Oopera alanında yüksek lisans programına katılmaya hak kazanmıştır. Eğitimine hala devam etmektedir.

Ilgın Uysal

Müzik ve piyano çalışmalarına özel derslerle başladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na kabul edilerek burada keman ve piyano çalıştı. Prof. Hande Dalkılıç ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Anasanat Dalı’nda başladığı lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde aynı isimle 2018 yılında tamamladı. Piyano yüksek lisans eğitiminin bir bölümünde, Macaristan’ın sağladığı Stipendium Hungaricum bursu kapsamında Franz Liszt Müzik Akademisi’nde István Gulyás ve Fülöp Ránki ile piyano, Judit Szabó ve Péter Kiss ile yoğun olarak oda müziği çalıştı. Uysal, yüksek lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi’nde Prof. Lilian Tonella Tüzün ile devam etmektedir. İdil Biret, Gülsin Onay, Prof. Milena Mollova, Prof. Victor Rosenbaum gibi isimlerin aralarında olduğu pek çok piyanist ile ustalık sınıfı çalışmaları yaptı. Ankara, Eskişehir, İstanbul, Viyana ve Budapeşte gibi şehirlerde çeşitli konserlerde yer alan Uysal, 2017 yılında İdil Biret ve 3 ustalık sınıfı öğrencisi ile birlikte İstanbul’da sahne aldı. Oda müziğine duyduğu özel ilgi dâhilinde yerli ve yabancı pek çok müzisyen ile oda müziği çalışmaları ve konserlerine katıldı. 2019-2021 yılları arasında, kurucu üyesi olduğu Sempre Trio ile Ankara ve Eskişehir’de konserler verdi. 2023 yılında Umay Şafak ve Elif Ece Kaya ile kurduğu Trio Anka ile oda müziği kariyerine devam ederken, ayrıca Camerata Trio’nun bir üyesi olarak Ayten Hanalioğlu ve Hilâl Tapan ile birlikte konserler vermektedir. 2019-2021 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü’nde yardımcı piyano derslerini yürüten Uysal, halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nde korrepetitör olarak görev almaktadır.

Müze Evliyagil

Şevket Evliyagil Sokak No: 1
İncek / Ankara

t (312) 460 11 06
info@muzeevliyagil.com