Kapadokya Cocuk Kitapları Festivali

Ürgüp Fabrika Yerleşkesi
09.05.2024 10:00
11.05.2024

Kapadokya

Çocuklar ve Kitaplar Kapadokya’da buluşacak

9 – 11 Mayıs arası

Kapadokya Üniversitesi, Institut Français Türkiye ve Goethe Institut tarafından dördüncüsü organize edilen Çocuk kitapları festivalinde çocuk ve yetişkinlere yönelik atölyeler düzenlenecek, kitap standları açılacak ve kitaplarla iyileşmek konusunda bir tartışma forumu düzenlenecek.

Etkinliğe Institut Français Türkiye’den yazar Elisabeth Combres, Ekoloji Gezegen  için 40 aktivist adlı eseriyle katılacak.

Yazar ile 2 atölye:

  • 9  Mayıs Perşembe, 11.00
  • 10 Mayıs Cuma, 12.00

Elisbath Combres

1967 doğumlu, doğa bilimleri ve gazetecilik eğitimi alan Élisabeth Combres, ilk olarak bilimsel ve tıbbi basında çalıştı; Afrika ve Latin Amerika’da engellilik ve zor durumdaki çocuklarla ilgili araştırmalar yürüttü. 20 yıldır Gallimard jeunesse, Plume de Carotte tarafından yayınlanan çatışmalar ve jeopolitik, doğa ve ekoloji üzerine belgeseller ve çocuk romanları yazıyor. Ruanda’daki Tutsi soykırımı hakkında birçok öğrenciyle tanışıyor ve onlarla birlikte aşırı söylemin mantığını çözüyor. Ayrıca ekoloji ve dünyanın hareketi hakkındaki kitaplarıyla bağlantılı olarak yazma, keşif ve farkındalık atölyeleri yürütüyor. En son yayınlanan Doğa Nedir? (Gallimard jeunesse 2023), belgesel metinlerle kurguyu karıştırarak doğayı tarih ve toplumlar aracılığıyla görmenin 10 yolunu araştırıyor.