1. İZMİR ULUSLARARASI FİLM VE MÜZİK FESTİVALİ

Izmir
21.06.2021
01.07.2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle.

21 Haziran – 1 Temmuz

Institut français İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”nde yer alan bazı filmlerin gösterimlerine ev sahipliği yapacak. Aralarında Jacques Demy’nin klasikleşmiş filmlerinin de bulunduğu 80’den fazla yerli ve yabancı film, Institut français’nin sinema salonunun yanı sıra İzmir Sanat ve Bıçakçı Han’da görülebilecek. Festivalde ayrıca söyleşi ve yarışmalar da yer alacak.

Tüm gösterimlerde pandemi koşullarına uygun olarak maske ve mesafe kuralına uyulacaktır. Institut français’nin gösterimlerine alınacak kişi sayısı -50- dir. 
Film gösterimleri ve konserlere İzmir Büyükşehir Belediyesi web sitesinden ücretsiz bilet alınarak giriş yapılması gerekmektedir. Etkinlik alanına girişlerde rezervasyon kodunun gösterilmesi zorunludur.

Rezervasyon

Program linkine tıklayın

Festival kataloğunu görüntüleyin

https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/izmir-uluslararasi-film-ve-muzik-festivali-dunya-muzik-gunu-nde-basliyor/45131/156 

21 Haziran Dünya Müzik Şenliği’yle aynı andan başlayan festivalin konusuna uygun olarak, Institut français’nin sunduğu müzik konulu filmleri de IfCinéma üzerinden 10 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak izleyebilirsiniz…