GÖSTERİM VE PANEL: KADIN ÜRETİCİLERİ DESTEKLEYEN EĞİTİM PROJESİ TANITIMI

Institut français sinema salonunda
14.12.2021 - 18.00 - 21.00

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteği ile Türetim Ekonomisi Derneği tarafından yürütülen Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi’nin temel amacı, işini sürdürülebilir ve daha yeşil hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan üreticilere çevrimiçi, kolay, erişilebilir materyaller ve derslerden oluşan bir e-öğrenme programı sunmak.

14 Aralık Salı
Saat 18.00-21.00 arasında Institut français sinema salonunda

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği desteği ile Türetim Ekonomisi Derneği tarafından yürütülen Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi’nin tanıtımında, KAD.İM belgeselinin gösteriminin ardından ‘Kadının Ekonomideki Yeri ve Türetim Ekonomisi’ başlığında bir panel gerçekleşecek.

 

Proje Hakkında Detaylı Bilgi:

Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi’nin temel amacı, işini sürdürülebilir ve daha yeşil hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan üreticilere çevrimiçi, kolay, erişilebilir materyaller ve derslerden oluşan bir e-öğrenme programı sunmak.

İhtiyaç duyan herkesin faydalanabileceği öğrenme materyallerinin oluşturulma aşamasında, öncelikle farklı alanlarda uzman kişilerin desteğiyle bir müfredat hazırlanacak. 30 kadın üreticinin (birey veya topluluk) ve uzmanların katılımıyla çevrimiçi bir seminer dizisi düzenlenecek. Bu eğitimlerin ardından; çevrimiçi platforma uygun olacak şekilde bir video serisi hazırlanacak. Programın çıktıları, uzmanların ve katılımcıların katkılarıyla, çeşitli dersler ve ek öğrenme materyalleri geliştirilecek. Bu çıktılar kadim.org internet sitesinde yayınlanarak ilerleyen dönemlerdeki katılımcıların da faydalanmasına imkan sağlayacak.

Programa katılan topluluklar, bu içerikler sayesinde dayanışma içerisinde birbirlerinden yeni bilgiler öğrenirken deneyim de kazanacak. Ayrıca kendi profilleri ve good4trust.org’da yer alan sanal dükkanlarıyla görünür olma fırsatı bulacak. 6 ay boyunca devam edecek olan projenin uygulama süreci tamamladıktan sonra, verilen eğitimlere dair video serileri kadim.org web sitesi üzerinden erişilebilir hale gelecek. Proje boyunca eğitimlerin yanı sıra toplulukların bir araya gelebileceği etkinlikler de planlanacak.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.