FOTOĞRAF SERGİSİ : PARİS YALNIZLIĞI

Ada Modern Sanat Galerisi Kuşadası
26.02.2024 00:00
21.03.2024

Bayram Yılmaz 26 Şubat – 21 Mart 2024 Saat 11.00 ile 19.00 arası Ada Modern Sanat Galerisi – Atatürk Bulvarı No: 31/113 09400 Kuşadası-Aydın “Paris sadece bir şehir olmanın çok ötesinde, zamansız bir yaşam tarzı ve insanın içsel dünyasının bir yansımasıdır. Paris’in ruhunu hissetmeden onun içinde kaybolmadan onunla bir olmadan Paris’i görsellemek mümkün değildir. Paris’in […]

Bayram Yılmaz
26 Şubat – 21 Mart 2024
Saat 11.00 ile 19.00 arası
Ada Modern Sanat Galerisi
– Atatürk Bulvarı No: 31/113 09400 Kuşadası-Aydın

“Paris sadece bir şehir olmanın çok ötesinde, zamansız bir yaşam tarzı ve insanın içsel dünyasının bir yansımasıdır. Paris’in ruhunu hissetmeden onun içinde kaybolmadan onunla bir olmadan Paris’i görsellemek mümkün değildir. Paris’in her mekanı aynı zamanda o mekanlarda yaşanan geçmişin izlerini taşır.
“Paris Yalnızlığı”, şehrin kalabalık caddelerindeki sessiz anları, kafelerin perdelerini aralayan içsel hikayeleri ve meydanlardaki yalnız figürleri içeren özel anları içeriyor.
“Paris Yalnızlığı”, Paris’i dışsal bir görsellik olarak değil, aynı zamanda o şehirde geçen zamanın yavaşça işleyen ritmi ve insanların duygu dolu anlarıyla bir bütün olarak görmelerine olanak tanıyor ve şehrin içsel yalnızlığını anlama fırsatı sunuyor.
Bayram Yılmaz’ın objektifi, Paris sokaklarında yankılanan yalnızlık dolu anları, romantik köşeleri ve zamansız güzellikleri yakalamada ustalıkla kullanılıyor.
Bu sergi ile Paris’in sadece bir şehir olmanın ötesinde, bir yaşam tarzı, bir duygu ve zamanın dondurulmuş bir parçası olduğunu göstermeye çalışıyor.
Bayram Yılmaz, fotoğrafın gücüyle duygularımıza hitap ederek, izleyicileri unutulmaz bir seyahate davet ediyor.”
Levent Köylü – Sergi Küratörü

Giriş ücretsiz