FİKİRLER GECESİ 2022

Zoom üzerinden
27.01.2022

Söyleşi : Fikirler Gecesi – “Dijital sanat aracılığıyla… birlikte yeniden tasarlamak”.
27 Ocak saat 19.00’da
Zoom üzerinden

FİKİRLER GECESİ 2022

Söyleşi : Fikirler Gecesi – “Dijital sanat aracılığıyla… birlikte (yeniden) tasarlamak“.
27 Ocak saat 19.00’da
Zoom üzerinden

Bu iki yıllık pandemi ve istesek de istemesek de dijitalleştirilmekte olan  Sanatla ilişkimiz ışığında, sizleri Fransa ve Türkiye’de dijital yaratıcılığın geleceğini  tartışmaya davet ediyoruz. Dijital sanatçılar, sanat yönetmenleri ya da kültür kurumlarının başkanları, görüşlerini, güncel gelişmeleri ve vizyonlarını paylaşacak, tartışacaktır.

Dijital Sanat için hangi yeni yollar açılıyor? Hangi sanatçılarla ve hangi ara yüz ya da formatlarla? Dijital    alanla kültürel ilişkimiz son aylarda olumlu yönde gelişti mi ve salgın sonrasında daha da değişecek mi?  Fransa ve Türkiye için ne gibi eylemler ve etkiler öngörülebilir? Ortak projeler etrafında olabilir mi?  Dijital teknoloji nihayetinde bir tüketim alanı mıdır yoksa paylaşım alanı mı? Dijital Sanatı birlikte tasarlayabilir miyiz? Birlikte yaşatabilir miyiz? Bir akşam boyunca tüm bu soruları kendimize ve sizlere sorarak canlandırmaya çalışacağız.

 

Katılımcılar: Jérémie BELLOT (AV Extended – Fransa) ve Candaş ŞİŞMAN, Deniz KADER (NohLab  – Türkiye), Fête de la Lumière de Lyon’dan Romain TAMAYO ve BASE Türkiye’den Ali Kerem BİLGE (Dijital Kampüs)

 

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek söyleşi, Türkçe ve Fransızca dillerindedir, simültane çeviri yapılacaktır.