FESTIVAL INTERNATIONAL DE MUSIQUE D’AYVALIK

Ayvalık
08.06.2023
24.06.2023

9. AIMA Müzik Festivali 8 Haziran – 24 Eylül 20223 Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen 9. AIMA Müzik Festivali yaz aylarının tamamını kapsayacak şekilde planlandı. Festival bu yıl, Institut français Izmir destegi ile konserin yanı sıra genç Türk yetenekler için ustalık sınıfları da düzenleyecek olan Fransız kemancı Marc Danel’i ağırlayacak. Marc Danel Fransa’da doğdu […]

9. AIMA Müzik Festivali
8 Haziran – 24 Eylül 20223

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen 9. AIMA Müzik Festivali yaz aylarının tamamını kapsayacak şekilde planlandı. Festival bu yıl, Institut français Izmir destegi ile konserin yanı sıra genç Türk yetenekler için ustalık sınıfları da düzenleyecek olan Fransız kemancı Marc Danel’i ağırlayacak.

Marc Danel Fransa’da doğdu ve Lille’de büyüdü, burada kız kardeşi ve Jezdimir Vujicic ile keman çalmayı öğrendi. Daha sonra Köln’de Profesör Igor Ozim ile çalıştı ve 1992’de mezun oldu.
1991 yılında Danel Quartet’i kurdu ve birlikte Amadeus ve Borodin Quartet’in yanı sıra Pierre Penassou, Hugh Maguire, Walter Levin ve Fiodor Druzhinin ile kapsamlı çalışmalar yaptı.
Dörtlünün lideri olarak, 1991-1995 yılları arasında katıldığı altı yarışmada, Evian, Londra ve St Petersburg da dahil olmak üzere, büyük ödülün sahibi oldu.
1991’den bu yana dörtlüsüyle birlikte Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Japonya, Tayvan, Güney Amerika ve Orta Asya’nın önemli konser salonlarında 2.800’den fazla konser verdi. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda ödül kazanan 30’dan fazla CD kaydetti.

AIMA Keman Masterclass Final Konseri 5 Temmuz Çarşamba günü saat 20.30’da Prof. Pelin Halkacı Akın ve Prof. Marc Danel yönetiminde Cunda Bekir Coşkun Kütüphanesi’nde Institut français Izmi’in katkılarıyla gerçekleşecek. Giriş ücretsiz.

2023 Programı için tıklayın