SERGİ: ESCAPE, DİJİTAL KÜLTÜRLERİN MERKEZİNE YOLCULUK

Institut français İzmir
22.11.2021
22.01.2022

Dijital devrimi yaratıcıların gözüyle keşfetmek ve anlamak.

Dijital devrimi yaratıcıların gözüyle keşfetmek ve anlamak

22 Kasım 2021 – 22 Ocak 2022 

Giriş Serbesttir.

Institut français İzmir “Novembre Numérique” etkinlikleri kapsamında İzmir’de düzenlediği “Escape, Dijital Kültürlerin merkezine yolculuk sergisi, sizi hem dijital hem de interaktif bir deneyime katılmaya davet ediyor. Bu sergi dahilinde, Benjamin Gaulon ile Refunct Media atölyesi ve konferans da dahil olmak üzere birçok etkinlik paralel olarak sizlere sunulacak.

Escape, Dijital Kültürlerin merkezine yolculuk sergisi, internetin hikayesine, aynı zamanda big datas ve verilerin kontrolü, medyaların, siber gözlemin evrenine bir dalış sunmaktadır. İnsanın bu yeni sanal ve maddi ekosistemdeki yerini sorgulayıp, gitgide dijitalleşen bir çevreden canlı ve fiziki dünyaya olan bağlantımızı sorgulamaktadır.

Escape, Dijital Kültürlerin merkezine yolculuk, dijital kültürleri ve bu değişime başından beri eşlik edenlerin bakışından, taşıdıkları riskleri keşfetmeyi sunmaktadır: Yaratıcılar, sanatçılar, siber aktivistler, prodüksiyon stüdyoları, yönetmenler… Bu kadın ve erkekler bakış ve  yönlendirmeleriyle bize, politikalardan çok daha önce, rehberlik eden, bizi uyaran haberciler, deşifreciler, araştırmacılardır!

Escape, Dijital Kültürlerin merkezine yolculuk, sergisi, bizi yan tarafa bir adım atmaya, eleştirisel bir bakışla bu dijital dünyaya bakmaya, bir an olsun etkisinden kurtulup kendi özgür irademizi bulmaya davet etmektedir. Bilgisayarınızın Escape düğmesine basınız ve siber kültürler aracılığıyla bu gerçek yolculukta bizi takip ediniz.