DİJİTAL KASIM 2023 ANKARA

IFT, Konrad Adenauer Cad. No 30, Yıldız
08.11.2023
30.11.2023

Dene, keşfet

Institut français ve dünyadaki Fransız kültür ağı, Dijital Kasım (Novembre Numérique) ile her yıl dijital kültürleri tüm biçimleriyle kutluyor. Her yıl büyüyen bu uluslararası festival, 7. edisyonuyla 2022 yılında 80’den fazla ülke ve 130 şehirde online olarak gerçekleştirildi.

Bu etkinlik kapsamında Institut français Ankara, kütüphane ekibiyle birlikte sizi “Dijital teknolojiyle Paris’i keşfetmek” temalı çeşitli etkinliklere davet etmek için harekete geçiyor ve sanatçı Didem Yalınay’ın Cermodern’deki 3 Aralık’a kadar sizlere meta-uzam bir sergi sunuyor.

Program:

Institut français’de: 

  • Çok amaçlı salonumuzda: Micro-Folie Dijital Müzesi’ndeki eserlerin yorumlanması, özellikle Musée d’Orsay’daki eserler (her Cumartesi sabah 11’den itibaren halka açık ve hafta içi sınıf ziyaretlerine).
  • Kütüphanemizde: Akıllı tahta, tablet ve bilgisayarda aşağıdaki etkinlikler yapılmaktadır (her biri 3 ila 7 dakika sürmektedir):

– “Les Mystères de Paris” eserinden bir bölüm
– Orsay Müzesi’nin mutlaka izlemeniz gereken “Küçük Dansçı” animasyonu
– Orsay Müzesi’nin labirentinden kaçmanız gereken bir video oyunu
– Dijital illüzyon oyunu “Piafs”
– “Güneş Ağacı” videosu
– Kendinizi Eyfel Kulesi’nin tepesinde bulacağınız bir sanal gerçeklik deneyimi

Ziyaret bilgileri: ulker.ozdemir@ifturquie.org veya 0312 408 82 33 veya 21
10 yaş ve üzeri çocuklar için

Cermodern’de:

Sanatçı Didem Yalınay’ın 14 Kasım’da Cermodern’de açılan “Akışta / Dans le flux / In the Flux” isimli sergi 3 Aralık’a kadar dijital sanat meraklılarına daha önce hiç görmedikleri bir kapsayıcı bir meta-uzam/metavers deneyimi sunuyor.

Giriş ücretsiz, Hub galeri -1.

Sanatçı ile, 25 kasım Cumartesi saat 11.00 ve 15.00’da “metavers’i düşünmek” atölyesi gerçekleşecek (katılım serbesttir). 

Fazla bilgi için tıklayın.