KONSER: RAMEAU VE KUŞLAR « BAROK TÜRKÜLERİ »

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Büyük Salon (AASSM)
09.05.2024 20:00

İngiliz-Türk kökenli bir Fransız-İsviçreli piyanist olan Joanna Goodale, klasik repertuarı Doğu’nun kutsal müziğiyle birleştiren eklektik ve özgür ruhlu bir kariyere sahip.

9 Mayıs Perşembe saat 20.00
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Büyük Salon (AASSM)

Rameau ve Kuşlar « Barok Türküleri » konseri 9 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Joanna Goodale (piyano), Sokratis Sinopoulos (kemençe) ve Derya Türkan’ın (kemençe) katılımıyla gerçekleştirilecek konser Barok Türküleri adını taşıyor.
Rameau ve Kuşlar « Barok Türküleri » konserinde, Fransız piyanist Joanna Goodale’e sahnede çağdaş lyra ustası Sokratis Sinopoulos ve kemençe ustası Derya Türkan ile Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Senfoni Orkestrası yaylıları eşlik ediyor.

Jean-Philippe Rameau’un Fransız barok müziğine odaklanan ve Joanna Goodale’in Türkiye’nin geleneksel parçalarından uyarlamalar yaptığı konser, orijinal sanatsal işbirlikleri sunuyor. Uluslararası tanınmış lyra ve kemençe ustaları Derya Türkan ve Sokratis Sinopoulos, bu müzikal füzyonu zenginleştiriyor. Konserde repertuar her iki yönde de uyarlama çalışmaları içeriyor: Türk geleneksel parçaları piyano ile çalınırken, Rameau’nun besteleri yerel müzisyenler tarafından lyra ve kemençe gibi geleneksel enstrümanlarla icra ediliyor.
Konserin biletleri kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi gişelerinden satın alınabilir. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 20.00’ye kadar açık olacaktır.)
Bilet Fiyatları: 400 TL – 300 TL – 200 TL
Joanna Goodale
Fransız asıllı İngiliz-Türk piyanist Joanna Goodale, klasik repertuardan Doğu’nun kutsal müziğine geniş bir yelpazede yorumları ve besteleriyle özgün kariyeriyle dikkat çekiyor.

Joanna Goodale, 2019’dan beri solo kariyerini çoğunlukla Avrupa’da sürdürüyor. Cenevre’den Piyano Yüksek Lisansı ve Londra’dan Antropoloji Yüksek Lisansı dereceleri alan Goodale, Menahem Pressler ve Anne Queffélec gibi ünlü piyanistlerden danışmanlık almıştır. Çok kültürlü ve çok disiplinli projelere ilgi duyan Goodale’ın projeleri arasında Pouya Khoshravesh (İran kamanchesinden) ve Simon Leleux (vurmalı çalgılar) ile birlikte çalıştığı – İran müziğinden ilham alan – Afshan Trio ve Bach ve dans etrafında Joseph Gebrael ile buluştuğu piyano-dans ikilisi bulunmaktadır.