2023 Kış Konseri: Nedim Nalbantoğlu ve Ertuğrul Şentürk

Ambassade de France, Paris Caddesi - Çankaya
02.02.2023 - 19.00

Keman ve akordeon dinletisi

Fransa Büyükelçisi Sayın Hervé Magro’nun himayelerinde, Türkiye-Fransa Kültür Derneği tarafından düzenlenen keman (Nedim Nalbantoğlu) ve akordeon (Ertuğrul Şentürk) dinletisi.

  • Tarih: 2 Şubat Perşembe, 19.00
  • Yer: Fransa Büyükelçiliği Rezidansı, Paris Cad.
  • Kayıt Gülden Danışman: 0532 372 69 56 veya muzo_ahmet@hotmail.com
  • Katılım: 250TL kişi başı
  • Ödeme EFT olarak: TR 19 0001 0017 6551 7677 46 5001 (Ziraat Bankası Tunalı Hilmi Şb.)

Nedim Nalbantoğlu

1966 Yılında Kırklareli’nde düyaya gelen Nedim Nalbantoğlu 6 yaşında kemanla tanıştı ve 11 yıllık Konservatuar eğitimi sırasında, Yusuf Güler Aksöz’ün öğrencisi oldu. Ayrıca dünyaca ünlü keman sanatçısı Ayla Erduran’ın yanısıra Vladimir Spivakov, Oleg Kaganovskaya ve Devy Erlih gibi önemli kemancılarla çalıştı.

Konservatuar yıllarında okul ve Okay Temiz Orkestraslıyla İstanbul ve Yurtdışında konserlere katıldı ve onunla CD çalışmaları ve TV programları yaptı. Paris’te l’Ecole normale de musique’e kaydoldu ve o deönemde Rus kemancı Tatyana Affanasiyev ve Dugny Konservatuar’ında Bruno Lhuissier gibi ünlü müzisyenlerle iki yıl çalıştı. Sonra, l’Orchestre Nationale de Jazz’da 3 yıl görev yaptı. Fransa’da kemanı konuşturan adam olarak tanınan Nedim, dünyanın en büyük keman sanatçılarından sayılan Yehudi Mehuni’nin Sorbonne Üniversitesi’nde düzenlenen 80. yaş gününde bir dinleti sundu.

Ünlü Fransa sınırlarını aşınca 2003 yılında Londra’da Queen Elizabeth Salon’una özel olarak davet edilerek bir konser verdi.

Fransa, Almanya, Güney Amerika, İsveç, Estonya, Belçika, Portekiz, İspanya, İtalya, Fas ve Japonya gibi birçok ülkede TV programlarına davet edilen ve konserler veren sanatçı, 25’in üzeride albüm çalışmasında bulundu. Fransa’da “Müzik Kime Aittir” ve ünlü akordeon sanatçısı Roberto De Brasov ile “L’odeur du vent” isimli albümleri yayınladı. En son 19 Aralık 2022’de Bach Müzik Festivali kapsamında, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde, macar piyanist Peter Sark ile birlikte kosner verdi.

Ertuğrul Şentürk

1977 Yılında Bulgaristan’ın Filibe şehrinde dünyaya gelen Ertuğrul Şentürk’ün akordeonu 9 yaşında başladı. 1990’da Türkiye’ye göç ederek müzik hayatına devam eden sanatçı Çigan ve Trio gruplarında çalmaya başladı. Farklı tarzlarla bir çok müzik grubu ile sahne almıştır. Balkan, Gürcü, Azeri, Pop, Akaturka, Arabesk ve Halk müziği programlarında yer aldı.

Batı Trakya’lı Buzuki ve sahne performans sanatçısı Orhan Osman ile çalıştı. Candan Erçetin ve Yalı’nın konserlerinde yer aldı. Ses, tiyatro, makyaj ve saç stilistiği gibi çok yönlü bir sanatçı olan Suzan Kardeş ile 15 yıllık bir müzik hayatı vardır. Çalışmalarını İstanbul’da sürdüren sanatçının “Quartist.music” adlı bir müzik grubu vardır.