CINÉ-CLUB : MASUM

Institut français - Izmir sinema salonu
24.10.2023

“Soygun filmi türünü ele alan ve bunu ince bir işçilik ve oyundan keyif alma duygusuyla yapan Louis Garrel’in Masum’u canlı, keyifli ve hatta bazen sarsıcı bir komedi.”
Ecran large

24/10 Salı, 19.00
Institut français – Izmir sinema salonu

Yönetmen : Louis Garrel
Başroller : Louis Garrel, Roschdy Zem, Noémie Merlant
2022/Fransa/+13 yaş/99′
Türkçe Altyazılı

Ciné-Club, François Ozon ve Cédric Klapisch gibi tanınmış yönetmenlerin dokunaklı dramlardan hafif komedilere kadar çeşitli filmleri içeren en yeni Fransız filmlerinden bir seçki sunuyor. Bu Salı, Institut français Izmir’in konforlu sinema salonunda kendinizi sinemanın büyüsüne kaptırmaya ne dersiniz?

Hikaye

Abel, 60 yaşındaki annesinin bir mahkûmla evlenmeye karar verdiğini öğrendiğinde kızar, endişelenir ve annesini korumak amacıyla elinden geleni yapmaya karar verir. Fakat yeni üvey babası Michel ile tanıştığında hayata ve gerçeklere bakışını değiştirmesi gerektiğini anlar. Ünlü Fransız oyuncu Louis Garrel’in yönettiği, hem aksiyon hem komedi öğeleri taşıyan bu sıcak aile dramı, 2022 Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterildi. Louis Garrel, bu filmi, 20 yıl kadar hapishanelerde tiyatro atölyeleri yapan annesinden esinlenerek tasarladı: “Bu hikâyenin çıkış noktası, annemin gerçek hikâyesi. Annem hapishanede evlendi, ben de üvey babamla gayet iyi anlaştım ve böylece hiç bilmediğim bir dünyanın kapıları bana açılmış oldu.”

Filmin fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

Les billets sont en vente à l’Institut français. Les places ne sont pas numérotées et sont limitées.
Aucun spectateur ne sera admis après le début du film, le billet acheté peut être utilisé pour un autre film.

Plein tarif: 20 TL, Étudiants et personnes de 65 ans et plus: 15 TL
Paiement en espèces.