Ciné-Club: IMGELER VE SÖZCÜKLER

İzmir Fransız Kültür Merkezi
04.12.2018 - 19:00

Yönetmen / Réalisé par Jean-Luc Godard 2018, 85’ Ar., İng., Fr., İt.; Türkçe altyazılı. Langues; Fr. Ang. It. Ar. ST TR . Hiçbir şey ama sessizlik. Hiçbir şey ama devrimci bir şarkı. 5 bölümde bir hikaye. Hiçbir kalıba sığmayan, dünyanın en yaratıcı ve yenilikçi yönetmenlerinden Godard’ın bu son filmi yine kışkırtıcı, yine zorlayıcı, elbette politik ve […]

Yönetmen / Réalisé par Jean-Luc Godard
2018, 85’ Ar., İng., Fr., İt.; Türkçe altyazılı. Langues; Fr. Ang. It. Ar. ST TR .

Hiçbir şey ama sessizlik. Hiçbir şey ama devrimci bir şarkı. 5 bölümde bir hikaye.
Hiçbir kalıba sığmayan, dünyanın en yaratıcı ve yenilikçi yönetmenlerinden Godard’ın bu son filmi yine kışkırtıcı, yine zorlayıcı, elbette politik ve zihin açıcı. Kendi sesiyle “Savaş geldi” diyerek başlattığı, gözlere ve kulaklara hitap eden bir şiir ve bir korku filmi kadar güncel ve dehşet verici olan film, bilge aktivist  Godard’ın gözünden dünyayı anlatıyor. Farklı formatların, görüntü kaynaklarının, seslerin kolajlandığı film sinemada artık hiçbir şeye özgün denilemeyeceğini iddia eden bir zihin egzersizi, oryantalizmden sinema ahlakına heyecan verici bir başyapıt.
2018 Cannes Özel Altın Palmiye. 2018 Cannes Adaylıklar: Altın Göz, Prix Fipresci, En İyi Senaryo, Büyük Ödül, En iyi Belgesel Film, Jüri Özel Ödülü. 

*****

Ciné-Club filmleri orijinal dilinde ve Türkçe altyazılıdır.

Tam: 10 TL
Öğrenci ve 65 yaş üstü: 5 TL

Biletler FKM’de satıştadır.  Yerler numarasız ve sınırlı sayıdadır.

Film saatinde başlar.  Film başladıktan sonra içeri seyirci alınmaz,  mevcut bilet başka bir filme aktarılır.