BOZCAADA CAZ FESTİVALİ

Bozcaada
2024-09-06 00:00:00
20240908

Bozcaada Caz Festivali’nin ilk gününde, Institut français katkılarıyla, Fransız-İsviçreli saksofoncu Léon Phal sahne alacak.

6-7-8 Eylül 2024
Manastır Bozcaada

Bozcaada Caz Festivali, bu yıl doğanın en gizemli bağlantılarından biri olan miselyumun çok katmanlı yapısından ilham alıyor. 6-7-8 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, sekizinci kez müzikseverlerle buluşuyor.

Bu yıl “Miselyum” teması etrafında şekillenen Bozcaada Caz Festivali, katılımcılarını birlikte büyümenin, dönüşmenin ve yaratmanın gücünü keşfe davet ediyor. Miselyum, doğadaki ağaçları ve bitkileri birbirine bağlayan, besleyen ve destekleyen bir ağ sistemi olarak, festivalin felsefesine ilham veriyor.

Katımlımcıları kendileriyle, birbirleriyle ve dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet eden Bozcaada Caz Festivali’nin ilk gününde, Institut français katkılarıyla, Fransız-İsviçreli saksofoncu Léon Phal sahne alacak. Elektronik unsurlarla cazı buluşturan Phal’a trompette Zacharie Ksyk, klavyede Gauthier Toux, davulda Arthur Alard ve kontrbasta
Rémi Bouyssière eşlik edecek.

Program

6 Eylül Cuma
Anika Nilles / Nevell (DE)
Deniz Taşar
Léon Phal (FR)

7 Eylül Cumartesi
Bozcaada Ensemble (Önder Focan, Alper Yılmaz, Monika Bulanda, Adem Gülşen, Anıl Şallıel, Barış Doğukan Yazıcı)
Kraak & Smaak (NL)
KLEIN (LU)
Ömer Karaçuha Quartet

8 Eylül Pazar
Alfa Mist (UK)
Cenk Erdoğan Trio
Girls in Airports (DK)

DJ Set: Childplay

Biletler : https://www.biletix.com/etkinlik/3BOZ1/TURKIYE/tr