ATÖLYE – GÖKNUR GÜNDOĞAN İLE ANADOLU BAĞLARI KEŞİF ATÖLYESİ

Institut français - IF Café
09.02.2024 - 19:00

İstiklal Cad. No:4
Taksim Beyoğlu

ATÖLYE – GÖKNUR GÜNDOĞAN İLE ANADOLU BAĞLARI KEŞİF ATÖLYESİ
9 Şubat Cuma saat 19:00’da
Institut français

Göknur Gündoğan’la, Türkiye’nin kadim üzüm çeşitlerinin tadımı

Institut français, yazar ve şarap uzmanı Göknur Gündoğan ile Türkiye’nin olağanüstü şarap kültürünü ve mirasının izinde, bir gastronomik atölyeye ev sahipliği yapıyor.

Kayıt zorunlu, kontenjan sınırlıdır.

Atölye dili Fransızcadır.

Daha fazla bilgi için:
Dilek Ceyhan tel: 0533 261 45 64

Atölye programı: 19:00-21:30

İlk 40-45 dakikada Anadolu Bağları ve üzüm tarihi sunumu, ardından degüstasyon teknikleriyle birlikte Anadolu’nun yerli üzümlerinden yapılmış şarapların açıklamalı tadımı yapılacaktır.

Göknur Gündoğan, PhD
Yazar, şarap uzmanı ve eğitmen

Fransa’daki Montpellier 3 Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra « kültür yönetimi » alanında çift doktora derecesi aldı. İletişim ve kültürel etkinlikler uzmanı olarak çalışırken gastronomi ve şaraba ilgi duydu ve eğitimlere katıldı. Fransa’da ulusal şarap uzmanlığı-sommelier diplomasını birincilikle kazandıktan sonra, 2018 yılında Rhône Vadisi’ndeki Université du Vin’in küresel kültür elçilerinden biri seçildi. Bağımsız bir şarap danışmanı olarak Fransa’da Pantagruel Consultancy&Design adlı markasını kurdu. Şarap ve tadım bilimi üzerine atölye çalışmaları yürütmekte, eğitimler ve uluslararası etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca şarap kültürü üzerine kitaplar yazmakta, çevirmekte ve yayınlamaktadır.