2. İZMİR ULUSLARARASI EDEBİYAT SİNEMA BULUŞMASI

Institut français Izmir
19.04.2024 00:00
26.04.2024

19-26 Nisan 2024 IF İzmir, İtalyan Kültür Merkezi ve Kültürpark’daki İzmir Sanat sinema salonlarında Institut français İzmir, İzmir BB Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın İzelman A.Ş., İzkitap Fest, Goethe Institut, İzmir İtalyan Konsolosluğu, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ve Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliği ile düzenlediği “2. İzmir Uluslararası Edebiyat Sinema Buluşması”na ev sahipliği yapıyor. 19-26 Nisan […]

19-26 Nisan 2024
IF İzmir, İtalyan Kültür Merkezi ve Kültürpark’daki İzmir Sanat sinema salonlarında

Institut français İzmir, İzmir BB Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın İzelman A.Ş., İzkitap Fest, Goethe Institut, İzmir İtalyan Konsolosluğu, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ve Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliği ile düzenlediği “2. İzmir Uluslararası Edebiyat Sinema Buluşması”na ev sahipliği yapıyor.
19-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenen programda Fransa’dan ikisi klasik, ikisi son yıllarda gerçekleştirilmiş dört film (“Kral ve Kuş” ve “Zazie Metroda”nın yanı sıra “Kabil’in Kırlangıçları” ile “Sönmüş Hayaller”), Almanya’dan 2023 yapımı üç film (“Ingeborg Bachmann-Çöle Yolculuk” ve “Elfriede Jelinek-Dili Esaretinden Kurtarmak”, “Kızıl Gökyüzü”), İtalya’dan 2023 yapımı iki film (“Commandante” ve “Lubo”) ile sekiz yerli yapım ve yönetmenlerle söyleşiler yer alıyor.
Gösterimler ücretsiz.

Program