10. AYVALIK ULUSLARARASI MÜZİK AKADEMİSİ MÜZİK FESTİVALİ

Cunda Bekir Coşkun Kütüphanesi
14.06.2024 00:00
21.09.2024

10. Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Müzik Festivali, 14 Haziran-21 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçeklesecek. 

Ünlü Fransız klarnet sanatçısı Prof. Jean-Marc Fessard, Türkiye’den yetenekli gençlerle buluşmak ve Ayvalık 10. AIMA Müzik Festivali kapsamında bir resital vermek üzere 17-23 Temmuz 2024 tarihleri arasında Türkiye’de olacak. Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı (AKSV) ile Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından düzenlenecek olan etkinliklerde, Prof. Fessard’a Ayşegül Kirmanoğlu ve Deniz Kavunduk eşlik edecek.

Jean-Marc Fessard, Ayşegül Kirmanoğlu ve Deniz Kuvandık ile Klarnet Resitali
23 Temmuz 2024, Salı Saat: 20:30
Cunda Bekir Coşkun Kütüphanesi

Jean-Marc Fessard kimdir?
1969 doğumlu Fransız klasik klarnet sanatçısı Jean-Marc Fessard, Conservatoire National Supérieur de Musique’ten mezun oldu. Eğitimini Paris 8 Üniversitesi (yüksek lisans) ve Gdańsk Müzik Akademisi’nde (doktora) sürdürdü. Concours d’Interpretation Jacques Lancelot (1.’lik); Paris Uluslararası Yarışması (3.’lük); Illzach (1.’lik) ve Gdańsk (1.’lik ve Hamburg Brahms Topluluğu Özel Ödülü) gibi prestijli yarışmalarda ödüllere layık görüldü. Oda müziği sanatçısı ve solist olarak uluslararası bir kariyere sahip olan sanatçı, Avrupa’nın önde gelen pek çok ulusal ve oda müziği orkestrasıyla birlikte çaldı. Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan kırkı aşkın CD kaydetti. Halen Brüksel Kraliyet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olan sanatçı, Çekya, Polonya, Birleşik Krallık, Çin Halk Cumhuriyeti, Meksika ve ABD gibi çok sayıda ülkede ustalık sınıflarına davet edildi. Klarnet tarihi ve metodu üzerine yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Fessard, aynı zamanda, Billaudot-Paris’in yayın direktörüdür.

10. Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Müzik Festivali, 14 Haziran-21 Eylül 2024 tarihleri arasında AIMA Haluk Barutçuoğlu Evi, ASKEV Vakıf Evi, Cunda Bekir Coşkun Kütüphanesi, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi (Küçükkuyu)’da gerçeklesecek. 

Biletler: https://mobilet.com/tr/

Festival programına buradan ulaşabilirsiniz.