Sınavlara Hazırlık

Sınavlara Hazırlık

Fransızca için Türkiye’deki resmi sınav merkezi olan Institut français Türkiye, sınavlara hazırlanmanızda yardımcı olacak bir program oluşturmuştur. İhtiyaçlarınızı belirleyecek ve zorlandığınız konularda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimiz temel sınav kriterlerini göz önünde bulundurarak dil becerilerinizi geliştirmenizi sağlarlar.

DELF – DALF sınavlarına hazırlık kursu

Bu kurs, Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi bir diplomayla Fransızca bilgisini onaylatmak isteyen herkese hitap eder:  DELF (Fransızca dilinde eğitim diploması) ve DALF (İleri seviye Fransızca diploması).

Fransızca seviyenize göre, aşağıdaki diplomalardan birine hazırlanın:
DELF A1: temel seviye
DELF A2: ileri temel seviye
DELF B1: orta seviye
DELF B2: ileri orta seviye
DALF C1: deneyimli seviye
DALF C2: ileri deneyimli seviye

Bu kursun amacı, sınavda değerlendirmeye alınan dört beceriye göre adayları hazırlamaktır: sözlü anlama, yazılı anlama, sözlü anlatım, yazılı anlatım.

Bu kurs, sınavı başarıyla geçmek için özellikle iletişim, dilbilgisi ve yöntem becerilerinizi geliştirmeyi hedefler. Ayrıca, sınavdaki dört testi geçmek için kişiye özel tekniklerin ve tavsiyelerin verildiği ve hataların düzeltildiği örnek sınavlar, alıştırmalar ve farklı etkinliklere dayanır.

Lisans yerleştirme sınavı / LYS

Bu kurs, LYS yazılı testlerine girecek öğrencilere yöntemsel anahtarlar sunmayı ve onların  Fransızca bilgilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Grup kursları ve özel dersler oluşturulur.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı – YDS

Bu kurs, YDS testlerine girecek öğrencilere yöntemle ilgili ipuçları sunmayı ve onların  Fransızca bilgilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Grup kursları ve özel dersler oluşturulur.

INSTITUT FRANÇAIS ANKARA

Tel: 0312 408 82 26 – 29 – 21
E-posta: kurslar.ankara@ifturquie.org
Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi’den Cuma’ya: 09:30 – 13:00 / 14:00 – 18:30
Cumartesi: 10:00 – 16:00

TCF sınavlarına hazırlık kursu

Bu kurs Fransızca becerilerini geliştirmek isteyen ve TCF sınavlarına hazırlanan kişilere yöneliktir.

Bu kursla, yazılı ve sözlü anlama ve analiz etme konularında hız kazanmak, dilbilimsel ve yöntemsel reflekslere sahip olmak, dil becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Kişiye özel tavsiyelerin yapıldığı ve hataların düzeltildiği örnek sınavlar ve farklı etkinlikler aracılığıyla sınavlara yoğun bir biçimde hazırlanılır.

TEF sınavlarına hazırlık kursu

Bu kurs, Fransızca bilgisini geliştirmek ve TEF sınavlarına hazırlanmak isteyen kişilere yöneliktir.

Bu kursla, yazılı ve sözlü metinleri anlamada ve analiz etmede hız kazanmak, dilbilimsel ve yöntemsel reflekslere sahip olmak, dilbilimsel becerileri geliştirmek amaçlanmaktadır.

Kişiye özel tavsiyelerin yapıldığı ve hataların düzeltildiği örnek sınavlar ve farklı etkinlikler aracılığıyla sınavlara yoğun bir biçimde hazırlanılır.

Fransızca bakaloryası hazırlık kursu

Bu kurs, yazılı ve sözlü Fransızca bakalorya sınavlarında başarılı olmaları için öğrencilere yöntemsel anahtarlar vermeyi ve öğrencilerin edebiyat bilgilerini güçlendirmeyi amaçlar.

Program:
  • Metin yorumları ve edebi kompozisyonlar yazmak
  • Edebiyat analizi unsurlarının gözden geçirilmesi
  • Fransızca sözlü sınavına hazırlık
  • Fransızca sözdiziminin gözden geçirilmesi
  • Kaynaklar ve araçlar

Grup kursları ve özel dersler oluşturulur.

DELF DALF sınavlarına hazırlık

Yıldız

10:00 - 13:00 / 18:30 - 21:30

Tarihleri kurs sekreterliginden ögrenebilirsiniz

6 330 TL