fbpx

Kütüphane

Online kataloğumuz

Medyatekte bulunan tüm eserlerin çevirimiçi kataloğuna bu adresten ulaşabilirsiniz:

http://ifturquie.bibenligne.fr/

Yazar ve eser adı ile basit ve gelişmiş aramalar yapabilir, bulunduğunuz şehri seçerek o kütüphanedeki eserlerin listesine erişebilirsiniz.

Kitap Paket Hizmeti

Institut français Izmir Kütüphanesinin yeni temazsız kitap paket servisi başlıyor ! Artık kitabınızı bir tıkla sipariş verip, gelip alabilirsiniz !

Institut français Izmir, halen halka kapalı olmakla birlikte, 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren kütüphane üyeleri için kitap, çizgi roman, dergi ve DVD ödünç alma / iade etme hizmeti sunmaya başlayacaktır.

Bu hizmet nasıl mı işleyecek?

  • Kütüphanenin online kataloğundan (https://frama.link/cataloguebibliothequeizmir) seçmiş olduğunuz ürün listesini oluşturun.
  • Ad, soyad ve abone numaranızı (kütüphane kartınızda bulunan barkodun altındaki 6 rakamdan oluşur) mediatheque.izmir@ifturquie.org mail adresine gönderin.
  • Daha sonra ürünlerinizi gelip nasıl alabileceğinizle ilgili bir onay maili alacaksınız. Siparişiniz size mailde belirtilen tarihte Institut français Izmir’in kapısında sizi bekleyecektir. Gelirken sağlık korunma tedbirlerine uyun lütfen: Maske takın ve sosyal mesafeyi koruyun.

Ne seçeceğinizi bilemediniz ya da sürprizleri mi seviyorsunuz? Öyleyse, yaşınızı, Fransızca konuşma seviyenizi ve ilgi alanlarınızı mailde bildirin, bu bilgiler doğrultusunda sizin için biz seçelim.

Ürün iadesi

Hatırlatma: Tüm üyelerin iade tarihleri otomatik olarak 30 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Eğer yine de ürün iade etmeyi arzu ederseniz, hafta içi saat 11:00 – 17:00 arası Institut français Izmir kapısında bulunan güvenlik görevlisine bırakabilirsiniz. Yine sağlık korunma kurallarına uymayı unutmayın.

İade edilen tüm ürünler gerekli kurallar çerçevesinde dezenfekte edilecektir.

Bu kütüphane hizmeti bizler için küçük ama normal hayatımıza dönmek için büyük bir adımdır…

İZMİR FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ KÜTÜPHANESİ
Cumhuriyet Bulvarı n° 152 Alsancak
(+90) 232 466 00 13
mediatheque.izmir@ifturquie.org