FİPF FOTOĞRAF YARIŞMASI “Üstelik, fransızca öğrenmek eğlenceli !”

Uluslararası fransızca öğretmenleri federasyonu (FİPF), Haziran ile Aralık 2018 tarihleri arasında, dünyadaki tüm Fransızca öğretmenlerine yönelik uluslararası fotoğraf yarışması düzenliyor.

Türkiye’de bu güzel Fransızca öğretmenliği mesleğini yapıyorsanız, o zaman bu yarışma sizin için !

FIPF, dünyanın dört bir yanındaki bulunan öğretmenlerin Fransız diline olağanüstü bağlılığını sergilemek amacı ile, benzeri görülmemiş bir fotoğraf yarışması sunuyor.

Yarışmaya katılmak için, sınıfınızda sizi karakteristik bir durumda gösteren maksimum 1 ile 3 fotoğraf göndermelisiniz.

Yarışma, her eğitim kurumlardan ve ana dil, ikinci dil veya yabancı dil olsun tüm Fransızca öğretmenlerine açıktır (devlet okulları, özel okullar, üniversiteler, dil merkezleri, vesaire).

8 PİPF komisyonunun başkanlarından ve 8 PİPF dışı uzmanlardan (fotoğraf ve Fransız dili uzmanları, vb.) oluşan jüri aşağıdaki ödülleri verecek :

·         1inci ödül : Dakar’da (Haziran 2019) veya Atina’da (Eylül 2019) planlanan 2019 FIPF’in iki bölgesel kongresinden birine katılım hakkı. Seyahat masrafları, konaklama ve kongre için kayıt ücretleri ödüle dahildir.·         Diğer 11 ödül : “Le français dans le monde” dergisine abonelikler, kitaplar, vb.·         Fransızca dili sınıflarının çeşitliliğini (coğrafi, sosyal, yaş çeşitliği, vb.) temsil eden en anlamlı ve estetik seçilen 12 fotoğrafı, FIPF’in 50. yıl dönümü için hazırladığı 2019 takviminde yer alacak. Fransız Avrupa Bakanlığı ve Uluslararası Frankofoni Organizasyonu desteği ile, bu yarışma Fransız Kültür Merkezi, Türk-Fransız Kültür Derneği, “Le français dans le monde” dergisi, TV5Monde ve RFİ ile ortaklaşa düzenleniyor,

KATILMAK İÇİN :

2)      30 Ekim 2018 tarihine kadar, FOTOĞRAFLARINIZI GÖNDERİNİZ (kayıtınızı oluşturduktan sonra size bildirilenecek web sitesine)

Tüm bilgileri FİPF’in web sitesinde bulabilirsiniz