fbpx

Kurslar

Nasıl Kayıt Olurum?

Fransız Kültür Merkezi’nde kurs kayıtları, mail ve telefon yoluyla ya da doğrudan kurslar sekreterliğinde yapılmaktadır.

kurslar

Bilgilendirme ve tavsiyeler
Kurs sekreterliği çalışanlarımız, kurslarımız hakkında tüm bilgileri vermek için yanınızdadır. Daha fazla bilgi almak isterseniz, sizleri kurslarımız hakkında fikir alışverişi yapmak, Fransızca öğreniminizde ihtiyaçlarınızı bir eğitimcimizle belirlemek için merkezimize bekleriz. Öğretmenlerimizle seviye tespit sınavları sırasında ya da randevu ile görüşebilirsiniz.

Fransız Kültür Merkezi’ne üyelik
Kurslara kayıt yaptırınca kütüphane, Culturethèque dijital kütüphane üyeliğinden indirimli olarak yararlanabilir ve kültür-sanat etkinliklerimize ayrıcalıklı olarak katılarak pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Fransızca bilmiyorsanız
İstediğiniz dönem için  başlangıç seviyesi kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz.
 
Fransız Kültür Merkezi’nde daha önce Fransızca eğitimi gördüyseniz
İstediğiniz dönemde bir üst kura kayıt yaptırabilirsiniz.
Fransızca eğitiminize bir yıldan fazla ara verdiyseniz, sizi ücretsiz seviye tespit sınavına girmeniz için merkezimize bekliyoruz.
 
Daha önce Fransız Kültür Merkezi dışında Fransızca eğitimi aldıysanız
Fransızca ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre size en uygun kursu önerebilmek amacıyla sizi seviye tespit sınavı için merkezimize bekliyoruz.

Ödeme koşulları

 • Ödemenizi kredi kartı ile Fransız Kültür Merkezi kurs sekreterliğinde, komisyon vermeden, tek seferde ya da taksitle yapabilirsiniz.
 • Ödemeyi banka havalesiyle yapmak için bizimle irtibata geçin : 0232 466 00 13 / kurslar.izmir@ifturquie.org

Kişisel, mesleki, eğitim alanlarında ve genel olarak Fransızcaya hakimiyet  seviyesine göre hedeflenen genel beceriler.

TEMEL
A1 Temel ihtiyaçları karşılayan basit ifade ve deyimleri anlar ve kullanır; basit söylemleri anlar ve bilgi alışverişinde bulunur; günlük hayatta yapılan konuşmalara katılır; temel konularda fikir ve beğenileri dile getirir.
A2 Günlük hayattaki durumlarda kendini ifade eder; tanıdık durumlarda bilgi alışverişinde bulunur; rutin konuları içeren bir konuşmaya katılabilir; sıradan konularda ihtiyaçları, beğenileri, görüşleri ve fikirleri anlar ve dile getirir; açıklama talep edebilir ve yapabilir.

BAĞIMSIZ
B1 Bir alandaki çeşitli konular üzerine gerçeğe dayanan bilgileri anlar, bilgi alışverişinde bulunur, bilgilerin doğruluğunu tespit edebilir; bildiği bir konu hakkında hazırlık yapmadan bir konuşma gerçekleştirebilir ; kişisel görüşleri anlar, görüş belirtir ve talep edebilir.
B2 İlgi alanı çerçevesinde soyut ya da somut konularda ayrıntılı bir sunum ve betimlemeyi anlar ve yapar ; bir tartışmaya aktif olarak katılır; tanıdık bir konuda kapsamlı bir tartışmayı anlar, görüşlerini kanıtlarla ortaya koyabilir ve savunur.

DENEYİMLİ
C1 Karmaşık konuları anlar, bu konular üzerine ayrıntılı ve anlaşılabilir bir betimleme yapabilir, sunum hazırlar; karmaşık, soyut veya tanıdık olmayan konulardaki bir tartışmada kolaylıkla söz sahibi olabilir.
C2  Metinleri ve sözlü anlatılanların tümünü anlar; akıcı, etkili, ve net metinler, konuşmalar hazırlayebilir ; anadili Fransızca olan biri ile konuşmalarında kapsamlı sorulara açık, net ve ikna edici yanıtlar verir ve uygun şekilde konuşmayı devam ettirir.

 • Kayıtlar, dönem başlangıç tarihinden en az yedi gün önce kurs sekreterliği tarafından yapılır.
 • Derslere katılım hakkı, kurs sekreterliğine kayıt olduktan ve ödeme işlemleri yapıldıktan sonra kazanılır.
 • Kurs kaydı, kütüphaneye ve Culturethèque’e 1 yıllık ücretsiz üyelik hakkının yanı sıra Fransız Kültür Merkezi’nin birçok etkinliğinden yararlanmanızı sağlar.
 • Ders kitapları kayıt ücretine dahil değildir.
 • Tatil günleri ve miladi takvime göre hazırlanmış kurs takvimimiz, öğrencilerin dönemlerden eksiksiz olarak yararlanmalarına olanak sağlar. Derslerin ertelenmesi durumunda, kurs saatleri öğretmen ve öğrenciler tarafından ortaklaşa belirlenecek bir zamanda telafi edilir.
 • Fransız Kültür Merkezi, idari ve pedagojik nedenlerden ötürü, derslere girecek eğitimcileri kendi belirleme, öğrenci sayısı yetersizliği veya diğer idari nedenlerden dolayı bir kursu açmama hakkını elinde tutar. Fransız Kültür Merkezi aynı zamanda bir kayıt başvurusunu reddetme hakkına sahiptir.
 • Kurs kayıt ücretlerinin iadesi 15 gün içerisinde bize vereceğiniz banka hesap numarasına aşağıdaki koşullarda yapılır :
  • Fransız Kültür Merkezi tarafından kursların iptal edilmesi veya kapatılması durumunda kayıt ücreti tamamen iade edilir.
  • Dersler başlamadan önce tarafınızca yapılan iptal durumunda, iade edilecek miktardan 100 TL dosya masrafı kesilir.
 • Değişiklik başvuruları (dönem, günler ve saatler) mutlaka dönem başlamadan önce kurs sekreterliği nezdinde yapılmalıdır. Dersler başladıktan sonra hiçbir şekilde değişiklik yapılamaz.
 • Fransız Kültür Merkezi’nde üst düzey güvenlik önlemleri uygulanır. Girişte güvenlik kontrolünden geçmenizi rica ederiz. Güvenlik önlemlerine rağmen yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı özel eşyalarınıza dikkat etmenizi rica ederiz. Fransız Kültür Merkezi kayıp ve çalınan eşyalarınızdan sorumlu değildir.
 • Kurslarımızdan herhangi birine kayıt yaptırmanız, özel ve genel kayıt koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bizi ziyaret edin :

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
Tel: 0232 466 00 13
kurslar.izmir@ifturquie.org
Cumhuriyet Blv. No: 152 Alsancak – İzmir

Kurs sekreterliği çalışma saatleri :
Pazartesi’den Perşembe’ye : 10:00 – 13:00 / 14:00 – 19:00
Cuma : Kapalı
Cumartesi : 09:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00