Le Rendez-vous des profs – Aralık 2020: “Pedagojik bağ kurmak: hibrit sistemlerin zorlukları”

Hedef kitle: FLE öğretmenleri, Fransızca ders anlatan öğretmenler, DNL öğretmenleri

19 Aralık Cumartesi, 17.00 – 18.30

18 Aralık 2020 saat 17.00’den önce kayıt olmak gerekmektedir.

Institut français Türkiye’nin Dijital Kasım etkinlikleri ve Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Günü vesilesi ile 28 Kasım 2020 tarihinde düzenlediğimiz formasyon gününün devamı olarak, Institut français Türkiye, FLE ve DNL öğretmenlerine yönelik çevrimiçi ve ücretsiz formasyon serisi sunmaktadır.

Ankara, İstanbul ve İzmir Fransızca Öğretmenleri Dernekleri işbirliği ile hazırlanan bu formasyon serisi Türkiye’deki meslektaşların deneyimlerini paylaşması, katılımcı uygulamalar geliştirmeleri ve sürekli formasyona erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla düzenlenmektedir.

Aralık 2020 formasyonları İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği (APFIZ) tarafından sunulmaktadır.

19 Aralık formasyonunun konusu: Pedagojik bağ kurmak: hibrit sistemlerin zorlukları 

17.00 – 17.40 : “Padlet ile modüler öğretim cihazları oluşturun”, Rafail YILMAZ, öğretmen – Institut français Türkiye, İzmir. 

17.50 – 18.30 : “Uzak veya karma bağlamda proje pedagojisinin avantajları“, Marie-Valérie LESVIGNE, Anaokulu, İlkokul ve Ortaöğretim Koordinatörü – Référente TICE – Tevfik Fikret Okulları, Izmir-Bornova. 

Sonuç : Fernando NUNES ve Marie-Valérie LESVIGNE :  l’APFIZ web sitesinde sunulan kaynakların tanıtımı.

Kayıt olun. Kayıt olan katılımcılara etkinlikten önce bağlantı gönderilecektir. Eğitim çerçeveleri IFProfs Turquie platformunda mevcuttur.