LE RENDEZ-VOUS DES PROFS – NISAN/MAYIS 2021 : « TV5MONDE ILE HIBRIT ORTAMDA KATILIMCI BIR DERS SENARYOSU ÛRETMEK »

1 Mayıs 2021, Cumartesi
Le rendez-vous des profs – Nisan/Mayıs 2021

11.00-12.30 : « TV5Monde ile hibrit ortamda katılımcı bir ders senaryosu üretmek»

Celina TANG,  TV5Monde formatörü, Ankara Tevfik Fikret anaokulları FLE koordinatörü. Sunumu simülasyon seklinde gerçeklesecektir.

Bu oturumun metodolojik amacı, sanal sınıf cihazını ve TV5Monde tarafından sunulan çeşitli kaynakları kullanarak hibrit ortamda işbirliğine dayalı faaliyetler yürütmektir.

Önerilen tema çevredir (“Atıktan sanat eserine”), ergen bir izleyici kitlesi (12-15 yaş) için A2 seviyesi örneğidir ancak kolayca adapte edilebilir.

Bu formasyon l’APFIZ (Izmir Fransızca Ögretmenleri Dernegi) tarafından sunulmaktadır. Bu, ekoloji ve çevre alanında Fransızcayı yabancı dil olarak öğretmeye yönelik bir farkındalık kampanyasıdır. 5. Çevre üzerine Frankofon kısa film festivalinin bir parçasıdır.

« Çevre üzerine Frankofon kısa film » yarısması için tıklayın : http://apfiz-tur.fipf.org/actualite/festival-francophone-de-courts-metrages-sur-lenvironnement-2021-fcme5-ouverture-des-inscri

İstanbul, Ankara ve İzmir Fransızca Öğretmenleri dernekleri işbirliği ile hazırlanan bu formasyon serisi Türkiye’deki meslektaşların pratik çalışmalarına değer kazandırmak, öğretmenler arasında işbirliği ve katılımcı uygulamaları geliştirmek ve sürekli formasyona erişimi kolaylaştırmak amacını gütmektedir.

30 Nisan 2021 saat 17.00’den önce kayıt olun : https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=lcFh1R37mkKZEX0AC_noezbAuJkt__FLiLFL3vy6h61UNTNDVjVNOFUxSFBJS1dSQ1dRQUJKRDJNMC4u

Kayıt olanlara Zoom bağlantısı 30 Nisan 2021 saat 17.00’den itibaren e-posta yolu ile gönderilecektir.

“Rendez-vous des profs” formasyonları ve içeriklerine IFprofs platformundan ulasabilirsiniz.