Institut français Türkiye ve MEB’den Fransızca öğretmenlerine formasyon

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarlığı ile T.C. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’de görev yapan Fransızca öğretmenlerinin becerilerini desteklemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan yedi tane webinar düzenleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı ve Institut français Türkiye arasındaki işbirliği projesinin ilk ayağı olan ve Institut français Türkiye tarafından finanse edilen bu webinarlar, birkaç yıl içinde geliştirilen ve hem eğitim hem de dil bilimini içeren çok yönlü bir işbirliği planının parçasıdır.

Tercihlerinden dolayı T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ediyor ve T.C. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ile Institut français Türkiye arasındaki mükemmel işbirliğinin altını çizmek istiyoruz.

Kayıt için MEB internet sitesine tıklayınız : https://ogretmen.meb.gov.tr/haberler-ve-duyurular/fransizca-ogretmenlerine-yonelik-uzaktan-mesleki-gelisim-seminerleri2.html