Formasyon : Iris Munos ile “Les Nuits du Monde”

L’Institut français Türkiye Iris Création isbirligi ile « Les Nuits du Monde » projesi çerçevesinde Fransızca ögretmenleri için bir formasyon hazırladı.

Kayıt : https://forms.office.com/r/XwiefPAcmz

Dikkat : Formasyon 50 kisi ile sınırlı olacaktır.

Nuits du monde formasyonları “FLE sınıfında frankofon sarkılar” uzun formasyonundan yola çıkarak hazırlanmıstır. Uzaktan katılım olmasına ragmen dinamik ve etkilesimli bir forma sahiptir ve ögrencilerle yapılacak etkilesimli çalısma önerileri içerir.

Formasyon 3 bulusmadan olusuyor :
– 25 Eylül Cumartesi, 09.30 – 11.00
– 16 Ekim Cumartesi, 11.00 – 12.30
– 23 Ekim Cumartesi, 11.00 – 12.30

Formasyonun hedefleri :

1. Nuits du Monde şarkısı aracılığıyla öğretmenlere Fransızca öğretme-öğrenme yöntemini tanıtın ve sınıflarında FLE şarkı atölyelerine liderlik etmeleri için onlara anahtarları verin.

2. Fransızca konuşan dünyanın her yerinden yeni nesil Fransızca konuşan şarkıcıları tanıtın ve şarkılarını sınıfta şarkı söyleme atölyelerinde kullanın.

3. Öğretmenleri Polonya Geceleri Festivali 2021’in canlı yayınına ve öğrencileriyle birlikte 2022 Dünya Geceleri festivalinin uluslararası baskısına katılmaya davet edin.

4. Öğrencileri, repertuardan şarkılardan birini söyleyerek Mart 2022’de Fransız Türkiye Enstitüsü’nün Fransızca şarkı yarışmasına dahil edin.

Eğitim oturumlarına (yüz yüze ve çevrimiçi) katılanlar, Haziran 2022’ye kadar Les Nuits du monde’nin Fransızca müzik repertuarına ücretsiz erişebilecekler.