ETKİNLİK TAKVİMİ


Tiyatro: “Marlaguet” ve “Küçük tavus kuşu ve altın sikke”

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
KAYIT OL
İstanbul Fransız Kültür Merkezi
22.02.2019 - 15:00

ÇOCUK TIYATROSU

Program
15:00 : Marlaguet
15:30 : Küçük tavus kuşu ve altın sikke

5 yaşından itibaren

TIYATRO

Marlaguet
Bu masal yuvarlanɪp yuvarlanɪyor ve bir ormana dusuyor. Marlaguette ve kurtun karşɪlaşmasɪnɪn hikayesi. Kuçuk tatlɪ bir kizi ile ormandaki korkunç bir yirticinin gercek arkadaslɪgɪ mümkün mü?

Küçük tavus kuşu ve altın sikke
Kuçuk tavuskuşu çamurlarɪ eselerken bir altɪn buldu ve bu olay kralɪn kulağɪna kadar geldi.  Kral altɪnɪ hemen onun elinden aldɪ ama tavuskuşu geri adim atmamaya kararlɪydɪ. « Sen beni yiyeceksin ya da ben seni ama geri donmecegim ».
Akordeonist M. Aydın Çıracıoğlu’nun eşlik ettiği Fransızca ve Türkçe masallar.

5 yaşından itibaren.

Cécile Alexandre Ayhan
Küçük çocuklarla ve masallar âlemine büyük bir tutkuyla yaklaşan Cécile, farklı menşei olan masal koleksiyonu biriktirip, onları çalıştığı okuldaki öğrencilerle paylaşıyor. Kendisinin ürettiği kuklalar ve maskeler, öykülerine ayrı bir süs vermektedirler. Cecile’in masalları hem güldürür, hem eğlendirir, hem de eğitici olup düşündürürler.

     

Aydın Çıracıoğlu
Aydın Çıracıoğlu 1989 yılında Muğla’da doğdu. Üniversite yıllarında akordeon çalmaya başladı ve bir daha bırakmadı. Farklı müzik projelerinde sanat yönetmeni ve icracı olarak yer almaktadır. İcra alanı Türkiye, Yunanistan, Balkanlar ve Kafkasya coğrafyalarının müzikleri üzerinde yoğunlaşmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesinin İleri Müzik Araştırmaları Merkezinde (MİAM) etnomüzikoloji okudu.