ETKİNLİK TAKVİMİ


SOLO ÇAĞDAŞ DANS FESTİVALİ

Cermodern - Sıhhiye
Cermodern - Sıhhiye
29.06.2018 - 12:00

SOLO ÇAĞDAŞ DANS FESTİVALİ: BENOIT COUCHOT
Türkiye’de solo dans disiplininde ilk kez gerçekleşecek olan Solo Çağdaş Dans Festivali, 25 ulusal ve uluslararası dansçının katılımıyla 29-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde Ankara Cermodern açık hava sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

SOLO ÇAĞDAŞ DANS FESTİVALİ: BENOIT COUCHOT

Türkiye’de solo dans disiplininde ilk kez gerçekleşecek olan Solo Çağdaş Dans Festivali, 25 ulusal ve uluslararası dansçının katılımıyla 29-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde Ankara Cermodern açık hava sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

Fransa’da gelen dansçı Benoit Couchot katılacaktır.

Benoit Couchot :

1996 yılında Fransa'da doğan Benoit Couchot, 2015 yılında Paris’de (Fransa) Çağdaş Dans Teknik Yetenek belgesini alıp mezun olan bir dansçıdır. 2017 yılında Almanya Uluslararası Solo-Tanz-Tiyatrosu Festivalinde kendi koreografisi ‘Mutiko ala Neska’ ile seyirci birincilik ödülünü almıştır. “Mutiko ala Neska” adlı eseriyle Hollanda (Amsterdam) JULIDANS festivalinde, SoloTanzTheater Festivali'nin Almanya ve Brezilya turunda ve Bangkok'taki KAFKA festivalinde sahne aldı. Benoit 2017 yılında Joost Vrouenraets'in 'BOOM', Jiří Kylián'ın 'Bella Figura', Antonin Comestaz'ın ‘Then, Before, Now, Once More’, Alleyne Dansın “Innocent Children” (Masum Çocuklar), Jarek'in 'Ensign'i gibi çeşitli koreografların performanslarını gerçekleştirdi. 2016 yılında, kendi çalışması ile Korzo, Den Haag ve Schouwburg, Rotterdam'da sahne aldı. Sanja Maier-Hasagic'in koreografisi “FLUX” ile DeDoelen, Rotterdam’da, sahne aldı. 2015 yılında, Benoit, “Opera en Plein Air Tour France”'da “TRAVIATA” operasınında sahne aldı. 2015'te Neer Gil Cortés, Isabelle Chaffaud, Alleyne Dance'I ve 2016 yılında Frédéric Despierre, Ronai Attila, Liat Waysbort ve Marina Mascarell gibi koreografların atölyelerini takip etti. 2017 yılında Poetic Disaster Club, Tel Aviv’de Gaga “yaz ve kış yoğun çalışma workshop”’u altında ve James Finnemore ve Jos Baker'ın workshoplarında ders aldı. Halen TanzMainz Company'de (Almanya) staj yapmaktadır ve Hollanda'nın Rotterdam kentindeki Codarts'taki lisans eğitiminin son yılında devam etmektedir.

Program:

25-28 Haziran: Çağdaş Dans Atölyesi

13:00-16:00: Yaraslov Kaynar, Koreograf, Ukrayna

Cuma / 29 Haziran:

14:00 – 17:00 Çağdaş Dans Atölyesi: Elia Mrak, Koreograf, ABD

17:00 – 18:30 Kısa Dans Filimleri / Videolar

  • Walkabout, Elia Mrak and Nancy Lopez Luna
  • Seeds, Nancy Lopez Luna
  • Rays, Mirjam Sögner
  • Short Dance videos, Roni Cadesh

18:30 Kapı açılış ve müzik

Gala Açılış Gecesi

20:15 Festival Açılış Konuşması

20:30 Gala Açılış Solo Gösterisi, Mirjam Sögner, Avusturya (25 dk)

21:00 Çağdaş Dans Gösterisi (10 dk)

  • Deniz Alp: dansçı, dans eğitmeni, koreograf Devlet Opera ve Balet MDT
  • Özgür İnanç: dans eğitmeni, koreograf, ADA Ankara Üniversitesi MDT
  • Galip Emre: dans eğitmeni, koreograf, Galip Emre Dance Company/Dance Company

21:15 Yaraslov Kaynar, Ukrayna (10-12 dk)

4 günlük dans atölyesi gösterisi

21:30 Gizem Topal, Türkiye (10 dk)

21:45 – 00:00  DJ Performansı

Cumartesi / 30 Haziran:

13:00 – 13:30 Dans Söyleyişisi: Galip Emre, “Hayal Gücünü Harekete Geçir”

14:00 – 17:00 Çağdaş Dans Atölyesi: Mirjam Sögner, Koreograf, Avusturya

17:30-18:30 Film Gösterimi:  Pina; modern dans koreografi ve Tanztheater akımının öncülerinden Pina Bausch hakkında yapılmış bir 2011 Alman belgesel

18:30 Kapı açılış ve müzik

19:00 Festival Program Akışı

19:15 Helena Olmeda Dynslaeger, Belçika (13 dk)

19:40 Yaraslov Kaynar, Ukrayna (9 dk)

19:55 Gülce Su Gümüş, Turkey (10 dk)

20:10 Chiara Rontini, Almanya (8 dk)

20:25 Mert Aksu, Türkiye (5 dk)

20:35 Yara Lucia Afram Boustany, Lübnan (10 dk)

**************ara**************

21:15 Mizgin Bozkaya, Türkiye (9 dk)

21:30 Benoit Couchot, Fransa (9 dk)

21:45 Ekin Tunçeli, Türkiye (15 dk)

22:05 Elia Mrak, ABD (10 dk)

22:15 – 00:00  DJ performansı

Pazar / 1 Temmuz:

 

13:30 Kısa Dans Filmlerinden Seçmeler:

  • Hizmetçiler, Burçak Işımer (25 dk)
  • The Falling, Cem Yiğit Üzümoğlu (2 dk)
  • Veda, Mehmet Şafak Türkel (4 dk)
  • Bodrum Dream, Mehmet Şafak Türkel (6 dk)

14:00- 17:00 Çağdaş Dans atölyesi: Beatrice Panero, Koreograf, İtalya

17:30-18:30 Söyleyişi: Türkiye’de Çağdaş Dans. Konuşmacı: Tuğçe Tuna

18:30 Kapı açılış ve müzik

19:00 Festival Program Akışı

19:15 Oded Ronen, Israil (10 dk)

19:30 Gonca Gümüşayak, Türkiye (10 dk)

19:45 Thomas Bradley, Avustralya (9 dk)

20:05 Bekir Şimşek, Türkiye (10 dk)

20:20 Nancy Lopez Luna, Meksika (10 dk)

20:40 Mustafa Özçelik, Türkiye (10 dk)

**************ara**************

21:15 Fernando Troya, İspanya (10 dk)

21:30 Natalie Wagner, İsviçre (12 dk)

21:50 Festivalin kapanış performansı: Eldad Ben-Sasson, Israil (10 dk)

22:00 Tüm katılımcılara ve sponsorlara plaket sunumu

22:15-00:00 Festivalin kapanış partisi: DJ performansı

 

+ Bilgi:

Website: http://solodans.com/

Facebook Page: https://www.facebook.com/SOLODANCEANKARA/

Instagram: solodanceankara

Twitter: @SoloDanceAnk