ETKİNLİK TAKVİMİ


Müzik: Deluxe

bomontiada
bomontiada
22.06.2019

Chinese Man topluluğu tarafından 2007 yılında Aix-en-Provence’da keşfedilen Deluxe grubu, müzik tutkusunu paylaşan üç çocukluk arkadaşı tarafından kuruldu : Kilo, Kaya ve Pietre. Üçlüye daha sonra 2007 yılında Soubri ve Pépé ve 2010 yılında rapçi Liliboy katıldı.

Müzik: Deluxe

Chinese Man topluluğu tarafından 2007 yılında Aix-en-Provence’da keşfedilen Deluxe grubu, müzik tutkusunu paylaşan üç çocukluk arkadaşı tarafından kuruldu : Kilo, Kaya ve Pietre. Üçlüye daha sonra 2007 yılında Soubri ve Pépé ve 2010 yılında rapçi Liliboy katıldı. The Roots, Beat Assaillants, Matthieu Chedid ve Serge Gainsbourg gibi isimlerden ilham alan Deluxe grubu, elektro mix’lerle içiçe geçen farklı müzik aletlerinin yarattığı kendilerine özgü bir tınıya ve her zaman bir bıyıkla süslenen renkli ve çılgın bir görünüme sahip.

2016 yılı Ocak ayında çıkan « Stachelight » başlıklı son albümlerinden 3 yıl sonra ve Fransa ve birçok ülkede verdikleri sayıları 500’ü geçen konserlerin ardından Deluxe 2019 ilkbaharında çıkacak yeni albümleriyle tekrardan gündemde ! Yeni bir albüm aynı zamanda yeni bir turne, daha da çılgın tasarımlı, renkli ve parlak kostümler, tamamen farklı bir sahne tasarımı ve özellikle de açık yürekli enerjilerine daha da fazla alan bırakan yeni bir canlı performans anlamına geliyor. Elbette grubun artık simgesi haline gelen bıyıkları yine ön planda!

Kilo: davul ;
Kaya: bas ;
Pietre: gitar ;
Pépé: saksofon ;
Soubri: perküsyon ;
LiliBoy: vokal.