Master

Bu burslar Master’a hazırlık için (araştırma veya mesleki), ya da belli şartlar altında mühendislik diplomaları için verilmektedir. Fransa Büyükelçiliği ve TEV kurumu tarafından yatırım yapılan bu program 2004 yılından beri, Fransa’da bir Master’a hazırlık, ya da belli şartlar altında 1 sene boyunca mühendislik diplomaları için burs sunuyor. Dosya teslimi için son tarih : 30 Mart 2018.
Fransa Büyükelçiliği adaylık dosyasını incelemek için
TEV adaylık dosyasını incelemek için

2018 Başvuru sonuçlarını incelemek için

İşletme ve çağdaş dünyaya ilişkin bir eğitim programı olan Copernic,  Türkiye’deki diplomalı ve Fransızca konuşan mühendisler, ekonomistler ve hukukçulara yöneliktir. Seçilmeleri kesinleşen adaylar  Temmuz başında bilgilendirilir ve Ekim itibariyle 12 ay boyunca ayda yaklaşık 760 Euro tutarında bir burstan yararlanırlar. Adaylık başvurusu Mart ayından önce yapılmalıdır.

Daha fazla bilgi için: www.cdi.fr/fr/formation-action/copernic.html/programme.html
Başvuru dosyası
2017 Başvuru sonuçlarını incelemek için

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından finanse edilen bu başarı bursları Galatasaray Üniversitesi mezunu olan en iyi öğrencilere yöneliktir. Ayrıntılı bilgi için Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Servisi’ne başvurabilirsiniz.
2018 Başvuru sonuçlarını incelemek için tıklayınız

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikle geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını amaçlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve Eiffel Bursu başvurunuzu ilgili kuruma yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

2018 Eiffel Bursları listesi
İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel

Master seviyesindeki bu burslar aşağıdaki programlar için Türk öğrencilere açıktır. :

–Uluslararası İşletme Master programı (MBA)
–Ulaşım ve Sürdürülebilir Kalkınma Master Programı
– Mobilite ve Elektrikli Araçlar Master programı

İnternet sitesi : www.fondation.renault.com/

Seçilecek olan her öğrenci için aylık 1050 Euro tutarında bir yaşam bursu sağlayan Renault Vakfı, öğrencinin ayrıca öğrenim  masraflarını ve bireysel sağlık sigortasını karşılamakta ve öğrenciye Paris’de kalacak yer bulması konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra Renault Grubu’nda staj olanakları da sunulmaktadır.

Galatasaray Üniversitesi bir ön eleme yapmaktadır. Başvurular 21 Kasım tarihinden önce GSÜ’ye iletilmelidir.

Ayrıntılı bilgi için France Alumni Turquie sayfasını ziyaret edin.
2017 Başvuru sonuçlarını incelemek için