Doktora

Bu burslar, uzman denetiminde (bir Fransız ve bir Türk laboratuar tarafından ortaklaşa sağlanan denetim) bir doktora hazırlamak isteyen Türk öğrencilere yöneliktir.  Fransız ve Türk öğretim kurumları arasında mutlaka önceden bir ortaklaşa denetim sözleşmesi imzalanmış olmalıdır.

Başvuru dosyası

Eiffel burs programı, Fransız yüksek öğretim kurumlarının en iyi yabancı öğrencileri master ve doktora düzeyinde diploma programlarına çekebilmek için Dışişleri ve Avrupa Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir araçtır.

Öncelikli eğitim alanlarında geleceğin kamu ve özel sektördeki yabancı karar alıcıların eğitimine olanak tanıyan bu burs programı ayrıca, doktora düzeyi için gelişmekte olan ve sanayileşmiş ülkeler ve master düzeyi için de gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrencilerin başvurularının artmasını sağlamaktadır.

Aday olmak için, sizi ilgilendiren eğitimi veren kurumla iletişime geçmeli ve başvurunuzu yollamalarını istemeniz gerekmektedir. Adaylık başvuruları, öğrenci tarafından değil, mutlaka ilgili kurum tarafından yapılmalıdır.

Son basvuru tarihi: 12 Ocak 2018

İnternet sitesi : http://www.campusfrance.org/fr/EIFFel

2017 Başvuru sonuçlarını incelemek için

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği 2018 için 3 çeşit yurtdışı araştırma ödeneği ayırdı. Fransa ve Türkiye arasında bilim alanında yeni işbirlikleri yaratmak amacıyla başlatılan ödenek programı, Türk araştırmacılara akademik kariyerlerinin değişik etaplarında Fransız meslektaşları ile birlikte çalışma fırsatı sunuyor . Başvuru için son tarih : 12 Şubat 2018 geceyarısı

Detaylı bilgi için tıklayın
Adaylık formu için tıklayın