Dil seviyeleri

Kişisel, mesleki, eğitim alanlarında ve genel olarak Fransızcaya hakimiyet  seviyesine göre hedeflenen genel beceriler.

TEMEL
A1 Temel ihtiyaçları karşılayan basit ifade ve deyimleri anlar ve kullanır; basit söylemleri anlar ve bilgi alışverişinde bulunur; günlük hayatta yapılan konuşmalara katılır; temel konularda fikir ve beğenileri dile getirir.
A2 Günlük hayattaki durumlarda kendini ifade eder; tanıdık durumlarda bilgi alışverişinde bulunur; rutin konuları içeren bir konuşmaya katılabilir; sıradan konularda ihtiyaçları, beğenileri, görüşleri ve fikirleri anlar ve dile getirir; açıklama talep edebilir ve yapabilir.

BAĞIMSIZ
B1 Bir alandaki çeşitli konular üzerine gerçeğe dayanan bilgileri anlar, bilgi alışverişinde bulunur, bilgilerin doğruluğunu tespit edebilir; bildiği bir konu hakkında hazırlık yapmadan bir konuşma gerçekleştirebilir ; kişisel görüşleri anlar, görüş belirtir ve talep edebilir.
B2 İlgi alanı çerçevesinde soyut ya da somut konularda ayrıntılı bir sunum ve betimlemeyi anlar ve yapar ; bir tartışmaya aktif olarak katılır; tanıdık bir konuda kapsamlı bir tartışmayı anlar, görüşlerini kanıtlarla ortaya koyabilir ve savunur.

DENEYİMLİ
C1 Karmaşık konuları anlar, bu konular üzerine ayrıntılı ve anlaşılabilir bir betimleme yapabilir, sunum hazırlar; karmaşık, soyut veya tanıdık olmayan konulardaki bir tartışmada kolaylıkla söz sahibi olabilir.
C2  Metinleri ve sözlü anlatılanların tümünü anlar; akıcı, etkili, ve net metinler, konuşmalar hazırlayebilir ; anadili Fransızca olan biri ile konuşmalarında kapsamlı sorulara açık, net ve ikna edici yanıtlar verir ve uygun şekilde konuşmayı devam ettirir.

Kayıt aşamaları
Kurs kayıtları, mail ve telefon yoluyla ya da doğrudan kurslar sekreterliğinde yapılmaktadır.

Bizi ziyaret edin :

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
Tel: 0232 466 00 13
kurslar.izmir@ifturquie.org
Adres : Cumhuriyet Blv. No: 152 Alsancak – İzmir

Kurs sekreterliği çalışma saatleri :
Pazartesi’den Perşembe’ye : 10:00 – 19:00
Cuma : Kapalı
Cumartesi : 09:00 – 17:00