Dil ve Kültür

Dil ve kültür kursları Fransız kültürü bilgi dağarcığını genişletmek isteyen ve Fransız diline hakim olan kişilere yöneliktir.

KONUŞMA

Konuşma sanatı, Fransız kültürü mirasının vazgeçilmezidir. Konuşmak, iletişim kurmak ve fikir alışverişinde bulunmak hayaliniz ise, bunu biz gerçekleştiririz. Fransızca sözlü yeteneklerinizi geliştirmek, güçlendirmek ve hatta konuşturmak için öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Derslerimiz
Bu kurs, Fransızca sözlü anlama ve anlatım açısından yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese yöneliktir.

Amaçlar
Bu kursun amacı, Fransızca seviyenize uygun olan (A2 ileri başlangıç seviyesi, B1 orta seviye veya B2 ileri orta seviye) sözlü becerileri güçlendirmek ve sözlüksel, dilbilgisel ve fonetik becerilerinizi geliştirmektir.

Yöntem
İlgi alanlarınız hakkında, günlük hayat, eğitim hayatı, iş ve sosyal hayat konularında ; karşılıklı konuşma, tartışma, tanıtma ya da rol verme yöntemlerini kullanarak iletişimsel etkinlikler yapmaya teşvik edileceksiniz.

DİL BİLGİSİ

Kimileri Fransızca dil bilgisinin baş edilemez bir aslan gibi olduğunu söylüyor. Oysa kendini okşanmaya bırakan bir kedi gibi olduğuna sizi ikna edeceğiz.
Bu kurs, seviyenize göre Fransızca dil bilgisi becerilerinize hakim olmanızı sağlar.

Derslerimiz
Bu kurs, çeşitli sözlü ve yazılı etkinliklerle dil bilgisi becerilerini uygulamaya dökmek ve geliştirmek isteyenlere yöneliktir.

Amaçlar
Bu kursun amacı, Fransızca seviyenize uygun olan (A2 ileri başlangıç seviyesi, B1 orta seviye veya B2 ileri orta seviye) dilbilgisel becerilerinizi uygulamaya dökmek ve geliştirmektir.

Yöntem
Kurs, içerik bakımından dil bilgisi becerilerinin edinimi yöntemiyle iletişimsel etkinliklere ve sistematik örneklere temel olacaktır.

FRANSIZCA DİLİNDE GÜNDEM

Fransız dilini güncel olaylar açısından zenginleştirmekten daha güzel ne olabilir ? Tam da ilgili ve meraklı olanlar için.

Derslerimiz
Bu kurs Fransız dilinde B1/B2 orta seviyede olan, güncel olaylar hakkında yazılı ve sözlü olarak analiz yaparak ve tartışmalara katılarak dilini geliştirmek isteyenlere yöneliktir.

Amaçlar
Bu kursun amacı iletişimsel ve dilbilimsel becerileri yazılı ve sözlü olarak geliştirmek ve güncel olaylar hakkında bilgileri arttırmaktır .

Yöntem
İnternetten edinilen güncel olaylar, yazılı basın ve Fransız radyo ve televizyonu aracılığıyla, çeşitli pedagojik etkinliklerle dili kullanmaya ve farklı alanlardaki konular hakkında bilgi sahibi olmaya yöneliktir.

FRANSA’DA TURISTİK GEZİ

Seyahat etmek gençleri eğitir – Fransız atasözü

Ve Fransa’ya seyahatler Fransızca’yı geliştirir. Fransa’ya doğru uçuşa geçin.
Fransa’da günlük hayat hakkında somut örneklerle, kelime dağarcığı, dilbilgisi ve kültürel becerilerinizi geliştirin ve Fransa seyahatinize hazırlanın: alışveriş, yemek, kültürel geziler, şehir ve ulaşım, Fransızlar gibi yaşamak.

FRANSA’DA EĞİTİME HAZIRLIK

Fransa’da yüksek lisans yapmaya hazırlanıyor ve başarılı bir eğitim yılı geçirmek mi istiyorsunuz ? Bu kurs, Fransa’da eğitiminize ve yaşamınıza başlamanız için size doğru bir yol anahtarı sağlayacaktır.

Derslerimiz
Orta ve ileri orta seviyede (B1/B2) Fransızca bilgisine sahip olan ve Fransa’da eğitimine hazırlık yapmak isteyen öğrenciler içindir.

Hedefler
– Fransa hakkındaki bilgileri geliştirmek ;
– Fransa’daki günlük hayata ve öğrenci hayatına hazırlanmak ;
– Fransa’da üniversite sistemi hakkında bilgilerinizi geliştirmek ;
– Üniversite çalışmaları hakkındaki yöntemleri elde etmek.

Yöntem
Kültürel, kurumsal, dil bilimsel ve yöntemsel bir yaklaşımla pratik bilgiler, örnekler, aktiviteler ve fikir alışverişleri sunmak.

Kadıköy’de dersler 16.00’dan itibaren düzenlenmektedir.

Resmi tatiller nedeniyle belirtilen tarihlerde ders yapılmayacaktır : 28 – 29 Ekim / 27 Ocak / 3 Şubat / 1 Mayıs / 19 – 21 Mayıs

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ – TAKSİM
Tel: 0850 755 68 00 – 11 – 12
E-posta: kurslar.taksim@ifturquie.org
Adres: İstiklal Caddesi N°4 – Taksim 34435 – Istanbul

Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi’den Cuma’ya: 9.00 – 13.00 / 14.00 – 18.30 ve Cumartesi: 9.30 – 16.30

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ – KADIKÖY
Tel: 0850 755 68 35
E-posta: kurslar.kadikoy@ifturquie.org
Adres: Saint Joseph Lisesi – Dr. Esat Işık Cad.N°66,  Kadıköy 34710  – Istanbul

Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Salı’dan Cuma’ya: 16.00 – 19.00 ve Cumartesi: 9.30 – 14.30

Fransızca derslerine kayıt için ihtiyacınız olan tüm bilgileri buraya tıklayarak bulabilirsiniz.