Fransızca Kursları

Fransızca kursu – ilkokul öğrencileri

Kadıköy’de dersler 16.00’dan itibaren düzenlenmektedir.
Resmi tatiller nedeniyle belirtilen tarihlerde ders yapılmayacaktır : 28 – 29 Ekim / 27 Ocak / 3 Şubat / 1 Mayıs / 19 – 21 Mayıs

Kurslarımız:
İstanbul Fransız Kültür Merkezi, ilkokulda okuyan genç öğrencilerimizin yazılı ve sözlü becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak kurslar sunmaktadır. Kurslarımız, Avrupa Dilleri ortak referans sisteminin belirlediği uluslararası standartları takip etmekte ve DELF Junior resmi sınavına etkin bir şekilde hazırlamaktadır.

İlkokul öğrencileri için öngörülen seviye A1’dir:
A1 seviyesinde kazanılan yetiler: Temel ihtiyaçları karşılayan basit ifade ve deyimleri anlamak ve kullanmak ; basit söylemleri anlamak ve bilgi alışverişinde bulunmak ; bilinen konularda yapılan konuşmalara katılmak ; temel konularda fikir ve beğenileri dile getirmek.

Kurs seviyelerimiz:

Metot:    Alex et Zoé: öğrenci kitabı + alıştırma kitabı / Clé international yayınları

Fransızca kursları – ortaokul ve lise öğrencileri 

Kadıköy’de dersler 16.00’dan itibaren düzenlenmektedir.
Resmi tatiller nedeniyle belirtilen tarihlerde ders yapılmayacaktır : 28 – 29 Ekim / 27 Ocak / 3 Şubat / 1 Mayıs / 19 – 21 Mayıs

Kurslarımız:
Fransız Kültür Merkezi, ortaokul öğrencilerinin yazılı ve sözlü becerilerini geliştirmek adına, başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar kurslar düzenlemektedir. Kurslarımız, Avrupa Dilleri ortak referans sisteminin belirlediği uluslararası standartları takip etmekte ve DELF Junior resmi sınavına etkin bir şekilde hazırlamaktadır.

Metot:    Adosphère: Öğrenci kitabı + alıştırma kitabı / Hachette yayınları

Seviyelere göre kazanılan yetiler:
Fransızca öğreniminde seviyelere göre öngörülen yetiler:

A1 seviyesi: Temel ihtiyaçları karşılayan basit ifade ve deyimleri anlamak ve kullanmak ; basit söylemleri anlamak ve bilgi alışverişinde bulunmak ; günlük hayatta yapılan konuşmalara katılmak ; temel konularda fikir ve beğenileri dile getirmek.

A2 seviyesi: Günlük hayattaki durumlarda kendini ifade edebilmek ; tanıdık durumlarda bilgi alışverişinde bulunmak ; rutin konuları içeren bir konuşmaya katılmak ; sıradan konularda ihtiyaçları, beğenileri, görüşleri ve fikirleri anlamak ve dile getirmek ; açıklama talep etmek ve verebilmek.

B1 seviyesi: Bir alandaki çeşitli konular üzerine gerçeğe dayanan bilgileri anlamak, bilgi alışverişinde bulunmak, bilgilerin doğruluğunu tespit etmek ; bilinen bir konu hakkında hazırlık yapmadan bir konuşma gerçekleştirmek ; kişisel görüşleri anlamak, belirtmek ve talep etmek.

B2 seviyesi: İlgi alanı çerçevesinde soyut veya somut konularda ayrıntılı bir sunum ve betimlemeyi anlamak ve yapmak ; bir tartışmaya aktif olarak katılmak ; kendisine tanıdık olan bir konuda kapsamlı bir tartışmayı anlamak, görüşlerini kanıtlarla ortaya koymak ve savunmak.

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ – TAKSİM
Tel: 0850 755 68 00 – 11 – 12
E-posta: kurslar.taksim@ifturquie.org
Adres: İstiklal Caddesi N°4 – Taksim 34435 – Istanbul

Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Pazartesi’den Cuma’ya: 9.00 – 13.00 / 14.00 – 18.30 ve Cumartesi: 9.30 – 16.30

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ – KADIKÖY
Tel: 0850 755 68 35
E-postakurslar.taksim@ifturquie.org
Adres: Saint Joseph Lisesi – Dr. Esat Işık Cad.N°66,  Kadıköy 34710  – Istanbul

Kurs sekreterliği çalışma saatleri:
Salı’dan Cuma’ya: 16.00 – 19.00 ve Cumartesi: 9.30 – 14.30