Fransız Kültür Merkezi ziyaretçilerine hatırlatma

15 May. 2017

Istanbul Fransız Kültür Merkezi’nin girişi artık Taksim Caddesi üzerindedir.

Resmi bir kimlik belgesi ile ve güvenlik kontrolünden geçtikten sonra tüm ziyaretçiler Fransız Kültür Merkezi’ne giriş yapabilirler. Üyelik kartı olmayanlar ve etkinlikler için internet üzerinden kayıt yaptırmamış olanlar, kimliklerini çıkışta geri almak üzere güvenliğe teslim edip geçici bir giriş kartıyla Fransız Kültür Merkezi’ne girebilirler.

Ziyaretçiler, Fransız Kültür Merkezi’ndeki etkinliklere (sergi, sinema, müzik, dans, tiyatro, konferans, vb) katılmak için Fransız Kültür Merkezi internet sitesindeki etkinlik sayfasında yer alan linkten kayıt yaptırablirler. Bu kayıt sistemi mekan kapasitesini aşmamayı sağladığı gibi ayrıca Fransız Kültür Merkezi’ne etkinliğe beklenen katılım sayısı ile ilgili bir ön fikir vermektedir.

Diğer yandan, Fransız Kültür Merkezi’nin düzenli ziyaretçilerinin üyelik kartı alması önemle tavsiye edilir. Tüm etkinliklere ön kayıt yaptırmadan katılmayı sağlayan üyelik kartı ayrıca çok yakında Fransız Kültür Merkezi ortaklarıyla birçok avantaj sağlayacaktır.

Üyelik kartını bir kimlik belgesi ile Fransız Kültür Merkezi’nden yaptırabilirsiniz :

–         Pazartesi – Cuma : 09:00 – 13:00 ve 14:00-17:30, Danışma servisi

–         09:30 – 18:30, Kurslar sekreterliği

Daha fazla bilgi için şu adresle iletişime geçebilirsiniz: contact.istanbul@ifturquie.org; Facebook : institutfrançaisistanbul

Istanbul Fransız Konsolosluğu’na genel giriş kurallarıyla ilgili tıklayınız: https://istanbul.consulfrance.org/Rappel-des-horaires-et-modalites-d